1.Jaśmin

Pozytywnie wpływa na nasze zdrowie psychiczne dzięki uwalnianiu związków obniżających stres, poprawiających samopoczucie, i ułatwiających zasypianie.

2.Zielistka Sternberga

Te rośliny świetnie radzą sobie ze zwalczaniem toksyn zawartych w powietrzu. Jest też łatwa w utrzymaniu, więc stanowi dobry wybór dla zabieganych osób.

3.Skrzydłokwiat

Skrzydłokwiaty to nie tylko piękna ozdoba domu, ale również skuteczny pochłaniacz amoniaku i trichloroetenu. Wytwarza też przyjemny kwiecisty zapach.

4.Sansewieria gwinejska

Właściwości relaksujące i niezwykle skuteczne oczyszczanie powietrza sprawiają, że ta roślina to idealny wybór do sypialni. Aby zmaksymalizować pozytywne efekty, warto ustawić w pomieszczeniu przynajmniej dwie sztuki.

5.Rozmaryn

Choć zwykle wykorzystuje się go w kuchni, rozmaryn posiada też właściwości zwiększające koncentrację i wzmacniające pamięć.

6.Bluszcz pospolity

Bluszcz pospolity oczyszcza powietrze z zarodników pleśni, pomagając osobom cierpiącym na astmę czy alergię. Warto jednak pamiętać, że ta roślina jest trująca, więc trzymajmy ją poza zasięgiem małych dzieci i zwierząt.

7.Lawenda

Lawenda wykazuje silne właściwości odprężające i uspokajające. Pomaga też w walce z bezsennością.

8.Aloes

Aloes słynie ze swoich właściwości leczniczych. Nawilża skórę, a także łagodzi podrażnienia i oparzenia.

9.Epipremnum złociste

Epipremnum złociste to kolejna roślina działająca niczym oczyszczacz powietrza. Słynie też ze swojej wytrzymałości i odporności na czynniki zewnętrzne, więc sprawdzi się jako wybór dla początkujących.

10.Figowiec sprężysty

Choć figowce osiągają duże rozmiary, nie wymagają specjalnej troski. Duże liście rośliny absorbują toksyny i nieczystości unoszące się w powietrzu, więc pamiętajmy by sporadycznie przemywać je nawilżona szmatką.

11.Gerbera

NASA określiła gerberę jako najskuteczniejszą roślinę usuwającą benzen z powietrza i wytwarzającą tlen w nocy.

12.Nefrolepis wyniosły

Ta roślina znana jest jako naturalny nawilżacz powietrza. W połączeniu z właściwościami oczyszczającymi i łatwością w utrzymaniu, jest to idealny wybór do każdego domu. Wystarczy zapewnić jej  nieprzerwanie wilgotną glebę.

Źródło: brightside.me