1.Steven Strait jako Jacob

Steven Strait był według Meyer idealnym aktorem do roli Jacoba, ale obawiała się ona, że w momencie rozpoczęcia zdjęć do „Księżyca w nowiu” Steven będzie wyglądał zbyt dojrzale.

2.Charlie Hunnam jako Carlisle Cullen

Rola głowy rodziny wampirów mogła trafić do Charliego Hunnama, będącego jednym z ulubionych aktorów Meyer. Autorka wspomniała jednak, że Hunnam z reguły nie jest zainteresowany pracą ze scenariuszem zawierającym wampiry, więc nie było szans na jego angaż.

3.John C. Reilly jako Charlie Swan

Do roli Charliego Swana przymierzano kilku różnych kandydatów, a według autorki, najlepszym z nich był właśnie Reilly. Twórcy filmu podjęli jednak inną decyzję.

4.Joanna Krupa jako Rosalie Hale

W tym wypadku, autorka była gotowa poświęcić doświadczenie aktorskie na rzecz idealnego wyglądu, jako że jedynymi rolami Krupy były występy w kilku odcinkach seriali telewizyjnych pokroju „CSI: Kryminalne zagadki Las Vegas.”

5.Daniel Cudmore jako Emmett Cullen

Dzięki opinii Meyer, Daniel był rozpatrywany do roli brata Edwarda, Emmetta Cullena, ale ostatecznie postawiono na innego aktora, a Cudmore otrzymał za to rolę Felixa, strażnika Volturi.

6.Rachael Leigh Cook jako Alice Cullen

Według autorki, jedyna aktorka jaka przychodziła jej do głowy podczas tworzenia postaci Alice była Rachel Lee Cook, znana z kilku seriali i komedii młodzieżowych.

7.Cillian Murphy jako James

Na początku, Meyer chciała by w rolę Jamesa wcielił się Joshua Jackson. Wszystko zmieniło się gdy autorka zobaczyła Cilliana Murphy'ego w filmie „Batman: początek.” Ostatecznie, angaż aktora nie doszedł jednak do skutku.

8.John Stamos jako Laurent

Meyer przyznała, że chętnie widziałaby przystojnego i charyzmatycznego Johna Stamosa w roli Laurenta.

9.Emily Browning jako Bella Swan

Choć, według autorki, Ellen Page i Danielle Panabaker również pasowałyby do roli Belli, jej faworytką była Emily Browning. Meyer była jednak otwarta na inne opcje, z jednym zastrzeżeniem: w rolę Belli miała wcielić się prawdziwa aktorka, a nie jakaś gwiazdka popu.

10.Henry Cavill jako Edward Cullen

Meyer miała pewne oczekiwania wobec odtwórcy roli Edwarda. Po pierwsze, nie mógł on mieć więcej niż 21 lat, i podobnie jak w przypadku Belli, musiał to być profesjonalny aktor. Jednocześnie, autorka przyznała, że jej idealną opcją byłby właśnie Henry Cavill, gdyby nie jego wiek.

Źródło: brightside.me