Te wypryski to prosaki. Wiele osób myli je z trądzikiem lub kaszakami. Występują najczęściej w pobliżu oczu, na skroniach, nosie oraz czole. Mogą się pojawić w każdym wieku, nie są zaraźliwe, ale wyglądają nieciekawie, dlatego warto pozbyć się ich tymi sprawdzonymi metodami.

#1. Pielęgnacja skóry

Pamiętaj o codziennym, dokładnym myciu i nawilżaniu skóry. Dobrze jest raz w tygodniu wykonać peeling.

#2. Sauna

Wizyta w saunie pomaga pozbyć się tego problemu. Ciepła para otwiera i odblokowuje pory.

#3. Unikaj słońca

Wystawianie skóry na działanie promieni słonecznych wysusza ją i ułatwia powstawanie prosaków. Pamiętaj, aby stosować kremy z filtrem.

#4. Miód

Właściwości miodu pomagają w walce z niechcianymi grudkami, ale również nawilżają twarz.

#5. Cytryna

Wystarczy stworzyć peeling z soku z cytryny, 2 łyżek cukru i 1 łyżki oliwy z oliwek. Taką mieszankę nakładaj na twarz i delikatnie masuj przez kilka minut.

#6. Skrobia kukurydziana

To połączenie sprawi, że małe grudki staną się przeszłością. Zmieszaj po prostu łyżeczkę octu jabłkowego ze skrobią tak, aby uzyskać gęstą pastę. Nakładaj na miejsca, gdzie występują grudki i zostaw na 20 minut. Zmyj letnią wodą.

#7. Kozieradka

Jest to bardzo silny przeciwutleniacz. Ma działanie antyseptyczne i pomaga w walce z trądzikiem, zaskórnikami i prosakami.

#8. Olej rycynowy

Ma on właściwości antybakteryjne, pomaga redukować sebum oraz walczy z trądzikiem. Miejsca, w których pojawiają się zmiany pocieraj olejkiem przez kilka minut, pozostaw do wchłonięcia, a potem umyj twarz letnią wodą.

#9. Pieczony proszek z granatu

Może i brzmi dziwnie, ale proszek ten ma naprawdę świetny wpływ na stan skóry. Granat jest bardzo silnym przeciwutleniaczem. Oprócz tego jest też bogaty w witaminę C, która łagodzi skórę i pomaga pozbyć się niedoskonałości. Nakładaj proszek zmieszany z wodą na prosaki raz w tygodniu.

Pamiętaj, że jeśli prosaki znajdują się blisko gałki ocznej, należy wybrać się do okulisty.

Podziel się tymi poradami ze znajomymi! Może komuś się przydadzą.

Źródło:healthhacks.be