1.Dawanie napiwków w Japonii

W zdecydowanej większości japońskich restauracji, wręczenie kelnerowi napiwku uznawane jest za nietakt. Japończycy to dumny naród, krzywo patrzący na wszelkie "darowizny."

2.Rozdzielanie rachunku we Francji

Francuzi nie mają zwyczaju rozdzielać rachunku na dwie osoby i generalnie nie lubią rozmawiać o pieniądzach. Jeśli jesteś jednak częścią większej grupy, możesz śmiało rozdzielić rachunek między wszystkich.

3.Machanie w Grecji

Uniesiona odsłonięta dłoń nie jest traktowana przez Greków jako powitanie, lecz jako znak odrzucenia i braku akceptacji.

4.Fizyczny kontakt z osobami przeciwnej płci w Indiach

5.Robienie zdjęć bez pozwolenia w Zjednoczonych Emiratach Arabskich

To nie tylko nieakceptowane, lecz może skończyć się dla ciebie pokaźną grzywną, a nawet kilkoma miesiącami więzienia, szczególnie jeśli zamieścisz zdjęcia w internecie.

6.Wpychanie się w kolejkę w Australii

Takie zachowanie uważane jest za niekulturalne w większości krajów na świecie, a zwłaszcza w Australii i Wielkiej Brytanii, gdzie łatwo sprowokować w ten sposób awanturę.

7.Chodzenie po ścieżkach rowerowych w Holandii

Rowery to dla Holendrów główny środek transportu, więc ścieżki rowerowe praktycznie nigdy nie są puste. Chodzenie po nich jest więc nie tylko nieuprzejme, ale także niebezpieczne.

8.Znak "OK" w Turcji

W tym kraju, gest ten jest odpowiednikiem pokazania komuś środkowego palca.

9.Kiwanie głową jako znak potwierdzenia lub aprobaty w Bułgarii i Albanii

W większości krajów kiwanie głową oznacza "tak," a kręcenie, "nie." W Bułgarii i Albanii jest jednak zupełnie odwrotnie.

10.Karmienie ptaków w Singapurze

Dokarmianie ptaków, śmiecenie, i żucie gumy w miejscach publicznych to gwarantowany sposób na otrzymanie słonej grzywny w Singapurze.

Źródło: brightside.me