Pierwsze problemy zdrowotne małej Olivii Głębockiej pojawiły się, kiedy dziewczynka miała zaledwie sześć lat. Wtedy jej rodzice usłyszeli straszną diagnozę - mięsak tkanek miękkich. Nowotwór wiązał się z ogromnym bólem, z którego uśmierzeniem nie mogli poradzić sobie nawet lekarze. Dziewczynka przeszła chemioterapię i radioterapię. Wtedy leczenie udało się zakończyć pomyślnie, jednak po dwóch latach koszmar powrócił.

Oliwka była pod opieką fundacji Sursum Corda z Nowego Sącza. Żeby ocalić życie i zdrowie dziewczynki organizowano zbiórki pieniędzy, akcje charytatywne i koncerty. W przygotowanie tych wydarzeń angażowali się uczniowie sądeckich szkół i mieszkańcy okolicznych miejscowości. W niedzielę, 26 stycznia dziewczynka przegrała nierówną walkę z chorobą. Rodzice Olivki robili wszystko, aby ocalić swoją ukochaną córeczkę. Wierzyli w to, że dziewczynka w końcu wróci do zdrowia.

Msza św. pogrzebowa w intencji małej Olivki odbędzie się we wtorek, 28 stycznia o godzinie 12:00 w kościele pw. Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej w Gaboniu.

(Starosądeckie.info)