1. Marc Jacobs, 56 lat

W wieku 23 lat, Jacobs zaprojektował swoją pierwszą kolekcję. Rok później, jako najmłodszy projektant otrzymał on prestiżową nagrodę od stowarzyszenia amerykańskich projektantów.

2. Christian Louboutin, 57 lat

W czasach młodości, Christian projektował damskie obuwie dla gigantów pokroju Chanel, Yves Saint Laurent, czy Maud Frizon. W wieku 27 lat, postanowił on założyć własną firmę.

3. Michael Kors, 60 lat

Jako nastolatek, Kors zajmował się projektowaniem ubrań i sprzedawaniem ich z piwnicy jego rodziców. Po kilku latach pracy w butiku, założył on własną markę odzieży damskiej.

4. Tommy Hilfiger, 68 lat

W wieku 20 lat, Hilfiger otworzył własny sklep odzieżowy, ale zbankrutował po 5 latach. Następnie, przeniósł się on do Nowego Jorku, gdzie pracował dla kilku różnych firm. W wieku 34 lat założył on Tommy Hilfiger Corporation – firmę, która szybko stała się jedną z najbardziej rozpoznawalnych marek odzieżowych na świecie.

5. Christian Lacroix, 68 lat

Wstępnie, Christian planował został kustoszem w muzeum.  W wieku 22 lat, przeniósł się on do Paryża, gdzie studiował historię sztuki. Jednak z czasem rozbudziła się w nim miłość do projektowania i to w tej branży zdobył sławę i uznanie.

6. Miuccia Prada, lat 70

Najmłodsza wnuczka Mario Prady przejęła rodzinny biznes w wieku 29 lat, jednak samym projektowaniem zajęła się znacznie później. Dopiero w wieku 40 lat zadebiutowała ze swoją kolekcją dla kobiet. Według magazynu Forbes, jest ona jedną z najbardziej wpływowych kobiet świata.

7. Jimmy Choo, 71 lat

Choo zaprojektował pierwszą parę butów w wieku 11 lat. Przeniósł się on z Malezji do Wielkiej Brytanii aby studiować. Po studiach pracował w firmie projektanckiej, a niedługo potem otworzył własny sklep z obuwiem.

8. Yohji Yamamoto, 76 lat

Yamamoto odrzucił obiecującą karierę prawnika na rzecz pomocy matce w biznesie krawieckim, gdzie doskonalił swoje umiejętności. Następnie, ukończył on studia i zadebiutował z własną kolekcją w 1981 roku, niemal od razu zyskując ogólnoświatową sławę.

9. Calvin Klein, 77 lat

Calvin pracował w młodości w wielu domach mody w Nowym Jorku. W wieku 26 lat, założył on „Calvin Klein Inc.” wraz ze swoim przyjacielem, Barrym K. Schwartzem. Na początku, jego firma specjalizowała się w odzieży męskiej, ale z czasem zaczęła też projektować damskie ubrania.

10. Manolo Blahnik, 77 lat

Kariera Manolo rozpoczęła się w wieku 28 lat w Londynie, gdzie prowadził on swoją kolumnę na temat obuwia w magazynie Vogue. Rok później, postanowił on otworzyć własny butik. W wieku 32 lat, Blahnik stał się drugim mężczyzną w historii, który pojawił się na okładce Vogue.

11. Roberto Cavalli, 79 lat

Roberto uczył się technik szycia na maszynie ręcznej. Ten fach zafascynował go na tyle, że postanowił on rzucić studia i otworzyć własny sklep z tekstyliami, który z czasem przerodził się w sklep odzieżowy. W wieku 32 lat, Cavalli wypuścił swoją pierwszą kolekcję w Paryżu.

12. Kenzō Takada, 81 lat

Po ukończeniu studiów w Tokio, Takada przeniósł się do Paryża, gdzie po 6 latach pracy urządził swój pierwszy pokaz mody. Projektant zadebiutował z pierwszą kolekcją męskiej odzieży w wieku 44 lat. 5 lat później wydał linię perfum dla kobiet.

13. Luciano Benetton, 84 lata

Ojciec Luciano prowadził niewielki biznes, lecz po jego śmierci, 14-letni wówczas chłopiec musiał rzucić szkołę i rozpocząć pracę w sklepie odzieżowym. Z czasem odłożył wystarczająco pieniędzy aby nabyć maszynę do szycia i stworzył swoją pierwszą kolekcję kolorowych swetrów, które okazały się komercyjnym hitem. W wieku 30 lat, Luciano, jego siostra Giuliana, i dwójka braci, Carlo i Gilberto, założyli razem firmę Benetton Group.

14. Paco Rabane, 86 lat

Paco rozpoczął karierę w świecie mody jako projektant biżuterii dla Givenchy, Dior i Balenciagi. W wieku 32 lat, zaprezentował on swoją pierwszą kolejkcję wykonaną z papieru, plastiku, i metalu. Przyciągnęła ona ogólnoświatową uwagę.

15. Pierre Cardin, 97 lat

Odkąd skończył 14 lat, Pierre pracował jako czeladnik projektanta, ucząc się podstaw fachu. Niedługo potem, wyprowadził się on z domu rodziców aby pracować jako krawiec w Vichy, gdzie zaczął też projektować odzież damską. W wieku 27 lat założył on własny dom odzieżowy, który szybko stał się sławny na cały świat.

Źródło: brightside.me