1. Szybcy i wściekli: Michelle Rodriguez i niechciany trójkąt miłosny

Gdy Rodriguez przeczytała scenariusz, nie spodobało jej się, że jej postać, Letty Ortiz, miała zdradzić Doma na rzecz Briana. Aktorka twierdziła, że tak silna i niezależna kobieta nigdy nie zostawiłaby mężczyzny o podobnych cechach dla typowego „pięknisia.” Rodriguez rozważała nawet odrzucenie roli, ale reżyser postanowił wprowadzić poprawki do scenariusza. Tak powstała siostra Doma, czyli Mia.

2. Zjawa: Czyli pełne poświęcenie Leonardo DiCaprio dla roli

Aktor otwarcie przyznawał, że występ w tym filmie był dla niego najbardziej wymagającą rolą w karierze. Pomijając już całe mnóstwo fizycznych momentów, Leonardo jest weganinem, lecz w jednej ze scen musiał zjeść prawdziwą surową wątrobę bizona.

3. Gwiezdne wojny: Przebudzenie mocy: Nieprzyjemna wiadomość dla Daisy Ridley

Daisy doznała ataku paniki podczas pierwszego dnia pracy na planie. Reżyser J.J. Abrams zostawił aktorce wiadomość, w której określił jej zdolności aktorskie jako „drewniane.” Ridley już przedtem walczyła z nerwami i rozważała nawet porzucenie roli, ale ostatecznie dała radę kontynuować zdjęcia, a z czasem zyskała pewność siebie.

4. Co gryzie Gilberta Grape'a?: Co gryzie Johnny'ego Deppa?

Johnny Depp nie wspomina miło pracy nad tym filmem, gdyż porusza on kwestie, z którymi zmagał się w tamtym okresie sam aktor. Mocno nadużywał on alkoholu, co w połączeniu z problemami ze scenariuszem sprawiło, że na planie panowała napięta atmosfera. Dodatkowo, Depp był też poruszony okrucieństwem jego postaci wobec swojej matki do tego stopnia, że po zakończeniu zdjęć zadzwonił do aktorki z przeprosinami.

5. Hobbit: Niezwykła podróż: Smutek Iana McKellena

Podczas kręcenia filmu, wcielający się w postać Gandalfa Ian McKellen przez większość czasu zmuszony był grać na planie samotnie, w otoczeniu green screenu. Starszy aktor nie przywykł do takiej metody pracy i wpędziła go ona w przygnębienie. Reżyser Peter Jackson zadbał jednak o samopoczucie Iana, organizując wraz z resztą obsady „Dzień Gandalfa,” podczas którego wszyscy aktorzy i pracownicy spędzili czas z McKellenem, i udekorowali jego namiot rekwizytami i pamiątkami z Władcy Pierścieni.

6. Grinch: Świąt nie będzie: CIA na ratunek

Nakładanie protez i makijażu było tak niewygodne i męczące, że Jim Carrey wspomina je niemal jako torturę. Dodatkowo, musiał on nosić soczewki, które stale podrażniały jego oczy. Carrey był gotowy zrezygnować z roli, dopóki producent Brian Grazer nie zadzwonił do swojego znajomego zajmującego się szkoleniem agentów CIA, i poprosił go, by spędził weekend z aktorem. Jak widać, poskutkowało.

7. Igrzyska śmierci: Kosogłos: Zmagania Jennifer Lawrence

Nakręcenie sceny w kanałach zajęło 3 tygodnie, podczas których aktorka musiała mieć na sobie kostium ważący niecałe 10 kg. W połączeniu z bezlitosnymi temperaturami sprawiło to, że Lawrence przez pewien czas miała serdecznie dość swojej roli.

8. Batman: Bycie superbohaterem wymaga poświęceń

W obecnych czasach, kostiumy superbohaterów są idealnie dostosowane do zakładających je aktorów, dzięki czemu noszenie ich na planie nie sprawia żadnych problemów. Kostium Michaela Keatona był jednak tak sztywny i niewygodny, że aktor odczuwał wręcz klaustrofobię, przez co kręcenie wielu scen było dla niego niezwykle niekomfortowe.

9. Lśnienie: Shelley Duvall przeszła przez piekło

Reżyser Stanley Kubrick to słynny perfekcjonista, przez co wielu aktorów nie wspomina miło pracy na planie jego filmów. Podczas kręcenia Lśnienia, niektóre sceny powtarzane były nawet kilkadziesiąt razy. Słynna scena z kijem bejsbolowym wymagała 127 powtórzeń, doprowadzając aktorkę na skraj załamania nerwowego i wycieńczenia.

10. Kto tam?: Niezręczna scena intymna z Keanu Revvesem

Keanu musiał odegrać intymną scenę z udziałem żony reżysera, Lorenzy Izzo, co było dla niego bardzo niekomfortowym doświadczeniem. Mimo to, podszedł on do zadania z pełnym profesjonalizmem, a swobodne podejście i zaufanie reżysera wobec swoich aktorów ułatwiło sprawę.

Źródło: brightside.me