#1. Usunie z koperty znaczek

Wystarczy, że umieścisz na znaczku kilka kropli wody i włożysz do mikrofalówki na 20 sekund. Odejdzie od koperty bez problemu!

#2. Praży orzeszki

Jeśli szybko potrzebujesz prażonych orzeszków, możesz wykorzystać kuchenkę mikrofalową. Wylej na talerzyk pół łyżeczki oleju roślinnego i wysyp szklankę orzeszków. Włóż na minutę do mikrofalówki, następnie wyjmij, wymieszaj i ponownie umieść na minutę. Powtarzaj dopóki nie uzyskasz pożądanego efektu.

#3. Dezynfekuje gąbki

Wypłucz gąbkę w wodzie i dobrze wyciśnij. Następnie umieść na 2 minuty w kuchence mikrofalowej. Ten zabieg może zabić aż 99% zarazków…

#4. Odświeży czipsy

Jeśli zostawiłeś otwartą paczkę czipsów i nie smakują już tak jak wcześniej, nie musisz się martwić. Od czego masz mikrofalówkę? Wysyp czipsy na ręcznik papierowy i włóż na kilka sekund do kuchenki. Znów będą pyszne!

#5. Dezynfekuje deskę do krojenia

Natrzyj deskę do krojenia z każdej strony cytryną, a następnie włóż ją do mikrofalówki na minutę. Po wszystkim spłucz wodą.

#6. Sama się wyczyści!

Jeśli Twoja kuchenka mikrofalowa jest mocno zatłuszczona, jest na to prosty sposób. Przekrojoną na pół cytrynę umieść w miseczce z woda, a następnie całość włóż do urządzenia. Kuchenkę ustaw na 5 minut ze średnią mocą. Po wszystkim przetrzyj czystą ściereczką. Gotowe!

#7. Zrobi jajecznicę

Wbij jajka do kubka, dodaj ser, sól, pieprz oraz to, na co jeszcze masz ochotę. Dokładnie wszystko wymieszaj i wylej na talerz. Następnie na 45 sekund włóż go do mikrofalówki. Palce lizać!