Policja pod nadzorem prokuratury prowadzi śledztwo. W wypadku, do którego doszło 13 stycznia, zginął ks. dr Wojciech Wójtowicz. – Wiadomo już, że duchowny jechał pojazdem marki Peugeot w kierunku Polanowa. Nagle stracił panowanie nad pojazdem, a potem uderzył w drzewo. Funkcjonariusze doskonale wiedzą, że w tamtej okolicy nie brakuje zwierzyny leśnej. Nie wykluczają, że kierowca wpadł w poślizg, bo próbował ominąć sarnę, która wybiegła na jezdnię. To się pewnie w najbliższych dniach wyjaśni – mówi nam sierż. szt. Beata Gałka, oficer prasowy KMP w Koszalinie.

O śmierci ks. dr. Wojciecha Wójtowiczaktóry był przewodniczącym Konferencji Rektorów Wyższych Seminariów Duchownych Diecezjalnych i Zakonnych, poinformował w oficjalnym komunikacie rzecznik prasowy kurii biskupiej w Koszalinie ks. Wojciech Parfianowicz.

„Zginął człowiek, który był dla diecezji kimś więcej niż rektorem seminarium. Teologicznie, osobowościowo i pod każdym innym względem był księdzem niezwykłej wartości. Boli nas bardzo ta śmierć, która przyszła o wiele za wcześnie. Ufamy jednak, że jego życie w Bogu, którego głosił z taką determinacją i pięknem słowa, będzie szczęśliwe. Niech odpoczywa w pokoju. Modlę się także za mamę śp. Księdza Rektora, za rodzeństwo i wszystkich jego bliskich" – dodał w oświadczeniu bp Edward Dajczak.

Jak podał portal koszalininfo.pl, ks. dr Wojciech Wójtowicz święcenia prezbiteriatu przyjął 2 czerwca 2001 roku. Jako wikariusz pracował w parafii pw. św. Kazimierza w Koszalinie. Po trzech latach został przez biskupa oddelegowany na studia teologiczne na Papieskim Uniwersytecie Laterańskim w Rzymie. Ukończył je pracą doktorską w 2010 r.

Po powrocie ze studiów był m.in. duszpasterzem akademickim w Koszalinie oraz wykładowcą teologii fundamentalnej w diecezjalnym Wyższym Seminarium Duchownym. 1 lipca 2013 roku został jego rektorem. Wykładał także w Instytucie Teologicznym w Koszalinie.

We wrześniu 2017 roku ks. dr Wojciech Wójtowicz został wybrany na przewodniczącego Konferencji Rektorów Wyższych Seminarium Duchownych Diecezjalnych i Zakonnych.

Źródło: koszalininfo.pl