1. Dobry materac

Źle dobrany materac może być źródłem chronicznego zmęczenia i nieprawidłowej postury. Producenci i lekarze zalecają wymianę materaca co 8 lat, gdyż traci on swoje właściwości. Najlepszym wyborem dla większości osób jest średnio twardy materac.

2. Bielizna termoaktywna

Bardzo przydatna rzecz podczas chłodnych dni. Dzięki niej nie będziesz musiała zakładać wielu warstw ubrań aby zachować ciepło. Wybór modelu zależy od twojego trybu życia. Bardziej aktywne osoby powinny wybrać bieliznę z materiałów syntetycznych, a osoby prowadzące bardziej siedzący tryb życia, z wełny.

3. Etui na telefon

Ludzie zwracają uwagę na atrakcyjne dodatki, więc nie powinnaś na nich oszczędzać. Tym bardziej, że sklepy oferują dziś ogromny wybór etui. Nie wahaj się też wymienić tego dodatku gdy straci on swój blask.

4. Woda

Dobre nawodnienie organizmu to podstawa zdrowia. Zawsze powinnaś mieć pod ręką butelkę wody mineralnej.

5. Desery dobrej jakości

Tanie desery sporządzane są ze słabej jakości produktów i zawierają mnóstwo szkodliwych konserwantów i innych substancji. W tym wypadku zdecydowanie lepiej zainwestować w jakość a nie ilość.

6. Papier toaletowy

Różnica w cenie między papierem słabej jakości a takim z górnej półki nie jest duża, natomiast różnica w komforcie używania jest ogromna. Dodatkowo, tani papier może zawierać składniki podrażniające skórę, a nawet wywołujące alergię.

7. Farbowanie włosów

Tania farba nie tylko szkodzi włosom i skórze głowy, ale dodatkowo nie zapewni ci bogatego koloru utrzymującego się przez długi czas. Różnica jest widoczna gołym okiem. Jeśli nie wiesz na jaką farbę się zdecydować, warto zasięgnąć porady specjalisty.

8. Pielęgnacja dłoni

Zadbane dłonie to wizytówka każdej kobiety. To ta część ciała najbardziej zdradza nasz prawdziwy wiek. Pielęgnacja dłoni nie powinna ograniczać się do kupowania drogich kremów, należy też chronić je przed czynnikami sprzyjającymi niszczeniu skóry. Zawsze zakładaj gumowe rękawiczki podczas zmywania i staraj się unikać kontaktu ze zbyt gorącą lub zimną wodą.

9. Podkład pod makijaż

Podkład ma na celu podkreślenie naturalnej urody, a nie zakrycie jej. Tanie podkłady zatykają pory, wysuszając je, lub sprawiając, że skóra staje się oleista. Z kolei podkład wysokiej jakości, oprócz zdecydowanie lepszego wyglądu, zapewni też twojej skórze dodatkową ochronę przed szkodliwymi czynnikami środowiskowymi. Jedno opakowanie podkładu powinno wystarczyć na około 6 miesięcy, więc warto zdecydować się na produkt z wyższej półki.

10. Profesjonalne zdjęcia

Raczej nie będziesz chciała chwalić się przed swoimi dziećmi niechlujnie wykonanymi selfie czy zdjęciami robionymi w pośpiechy. Lepiej zainwestować w profesjonalną sesję fotograficzną, podczas której fotograf wybierze odpowiednie oświetlenie i kąt zdjęcia, a także uchwyci twoje prawdziwe piękno. Taka sesja może stać się nawet coroczną tradycją.

Źródło: brightside.me