Serce Magdy z "M jak miłość" nie jest w pełni zdrowe. Od operacji minęło już siedem lat, ale Magda cały czas zażywa leki, żeby jej organizm nie odrzucił przeszczepionego serca. Między innymi dlatego nie może zajść w ciążę. Kardiolog uprzedził ją, że może po prostu tego nie przeżyć.

Wyniki badań Magdy już wiele razy bardzo niepokoiły jej lekarza. Czy tym razem będzie tak samo i Magdę czeka kolejna operacja? Niespełna rok temu Magda stoczyła walkę o życie po tym jak przez pomyłkę zmieszała leki na serce z narkotykami. Mogła umrzeć, ale cudem ją uratowano!

Tuż po ślubie z Andrzejem w 1488 odcinku "M jak miłość" Magda wpadnie w panikę przed zbliżającą się wizytą w szpitalu u lekarza. Dopadnie ją potworny stres jaką diagnozę usłyszy. Co prawda ostatnio świetnie się czuła, nie narzekała na przemęczenie i nie zauważyła żadnych niepokojących objawów, ale nie uspokoi się bez dokładnych badań.

Jakby tego było mało w 1488 odcinku "M jak miłość" w kancelarii zjawi się Kamil (Marcin Bosak), który da Magdzie do zrozumienia, że wciąż ją kocha, a małżeństwo z Budzyńskim nie jest dla niego żadną przeszkodą. Zestresowana Magda nie pozwoli jednak, by posunął się za daleko.

W końcu jednak w 1488 odcinku "M jak miłość" Kamilowi uda się namówić Magdę na wspólny obiad, żeby zapomniała o chorobie i lęki jaki czuje na samą myśl, że jej przeszczepione serce może nie wytrzymać. Spotkanie Magdy z Kamilem i jej badania w szpitalu wzbudzą niepokój Andrzeja.

Jaką diagnozę w 1488 odcinku "M jak miłość" usłyszy Magda? Czy będzie potrzebowała kolejnej operacji albo nowego serca? To się wyjaśni już wkrótce!