Poniższe informacje mogą jednak nieco przybliżyć ten problem i uzmysłowią Ci, że pojawianie się wyprysków na skórze w konkretnych miejscach zależy od różnych czynników. Najczęściej mają one różne powody!

1. Pupa

Jeśli zauważysz wypryski na pośladkach, może mieć to mieć związek ze zbyt obcisłą bielizną lub… brakiem higieny.

2. Broda i szyja

Przyczyną może być nadmierne spożycie produktów mlecznych, takich jak mleko, jogurt, twaróg lub ser. Jeśli chcesz mieć gładką szyję, należy wówczas ograniczyć ich spożywanie. Nadmiar kortyzolu we krwi może także prowadzić do tego, że Twoja skóra nie będzie wyglądać w tych miejscach zbyt atrakcyjnie. Również ludzie narażeni na stres borykają się z takim problemem, dlatego warto mieć zmartwienia pod kontrolą. Nie pozwalaj, by stres rządził Twoim życiem – skóra odzwierciedla Twój stan psychiczny.

3. Plecy i ramiona

Pryszcze w tych rejonach ciała często są oznaką zaburzeń trawienia. W takim przypadku należy pić dużo wody. Jeśli ten stan się utrzymuje, koniecznie skonsultuj się z lekarzem.

4. Klatka piersiowa

To z kolei może być związane z zaburzeniami równowagi hormonalnej. U kobiet taką reakcję mogą wywoływać pigułki antykoncepcyjne. Natomiast u mężczyzn wypryski na klatce piersiowej mogą się pojawić, gdy organizm wytwarza za dużo testosteronu. Aby poprawić sytuację, panie mogą udać się do ginekologa, by zmienić przyjmowane leki.