Prezydent Iranu Hassan Rouhani w poniedziałek ostrzegł swojego amerykańskiego odpowiednika, Donalda Trumpa, by "nigdy nie groził narodowi irańskiemu". W internetowym wpisie kazał mu "zapamiętać nie tylko liczbę 52, ale także 290". Tymczasem irańska telewizja państwowa podała, że w nocnym bombardowaniu zginęło "80 amerykańskich terrorystów".

Państwowa telewizja w Teheranie poinformowała, że "w irańskim ataku na amerykańskie cele w Iraku zginęło 80 amerykańskich terrorystów", a w wyniku uderzeń powstały duże zniszczenia. Stany Zjednoczone na razie nie komentują sytuacji. Prezydent Trump ma jeszcze dziś wygłosić oświadczenie. Wiele wskazuje jednak, że to niestety nie koniec wymiany ciosów.

Prezydent Iranu Hassan Rouhani w poniedziałek ostrzegł swojego amerykańskiego odpowiednika, Donalda Trumpa, by "nigdy nie groził narodowi irańskiemu”. "Ci, którzy odnoszą się do liczby 52, powinni także pamiętać o liczbie 290. # IR655 Nigdy nie powinniście grozić narodowi irańskiemu” – napisał na Twitterze, odnosząc się do 290 ofiar śmiertelnych w lipcu 1988 r., kiedy amerykański okręt wojenny zestrzelił samolot pasażerski Iran Air 655 w Zatoce Perskiej.

(źródło: Khaleei Times, RMF FM)