Diane Naylor warzyła 180 kilogramów i mimo prób nie potrafiła nic z tym zrobić. Kobieta testowała różnorakie diety. Czas mijał, ale efekty nie nadchodziły. Gdy 4 lata temu przeniosła się z zatłoczonego miasta Fresno do niewielkiej, otoczonej wzgórzami miejscowości Oakhurst w Kalifornii otworzyły się przed nią nowe możliwości. Moment przełomowy nastąpił jednak, gdy w swoim salonie siedziała na kanapie oglądając kryminalny serial "Castle". Jeden z aktorów miał wskazując na zwłoki powiedzieć wtedy: "Wszyscy ci ludzie mieli swoje marzenie, ale ich czas się skończył, więc niech tobie się to nie przytrafi". Te słowa zmieniły życie Diane.

Kobieta postanowiła postawić wszystko na jedną kartę i spróbować spełnić marzenia. Była już na emeryturze, więc mogła poświęcić cały swój wolny czas, by schudnąć. Wprowadziła w życie nowe reguły, sumiennie ich przestrzegała i dzięki temu udało jej się schudnąć w 4 lata... 102 kilogramy!

O jakie zasady chodzi?

1. ZACZNIJ OD ZARAZ

Kobieta podjęła decyzję o zmienieniu swojej życia gdy miała 59 lat. Po obejrzeniu wspomnianego odcinka serialu postanowiła na nic już nie czekać. "Po co mam zaczynać coś za pół roku, skoro mogę to zrobić teraz? Zacznij od dziś!"

2. WPROWADZAJ NIEWIELKIE ZMIANY W SWOIM ŻYCIU

Kobieta zaczęła od spacerów w górę i dół podjazdu do jej domu. Początkowo wyzwaniem było nawet dojście do skrzynki na listy. Gdy zrzuciła pierwsza 10 kg zaczęła jeździć na rowerze stacjonarnym i udawać się na dłuższe spacery. Obecnie codziennie spaceruje ok. 6 kilometrów i ze swoją siostrzenicą przejeżdża 15-30 km na rowerze.

3. ZNAJDŹ WSPARCIE

Gdy Diane zrzuciła pierwsze 25 kg, postanowiła dołączyć do lokalnego klubu. Wraz z innymi osobami chcącymi schudnąć spotyka się co poniedziałek. Dzielą się doświadczeniami i radzą sobie w chwilach zwątpienia.

4. SPRÓBUJ JEŚĆ COŚ NOWEGO

Diane zaczęła od jedzenia ryb. Przyznaje, że wcześniej nie zwracała uwagi na to co je. Obecnie gotuje dania na parze i mówi, że jedzenie jest zdrowe i smaczne!

5. NIE IDŹ NA DIETĘ

Naylor, która w przeszłości próbowała wielu diet, teraz przyznaje, że najlepiej po prostu wsłuchać się w swój organizm. Zrezygnowanie z jedzenia tłustych rzeczy, zwiększenie ilości spożywanych warzyw i życie w ruchu – to jej recepta, lepsza od jakiejkolwiek diety.

6. WYTRWAJ W POSTANOWIENIU

Sęk w tym, że mimo gorszych dni, które przytrafią się każdemu, trzeba wytrwać w postanowieniu. Tylko wtedy nowy styl życia przyniesie efekty.

7. NIE PODJADAJ

– Cukierki popcorn i lody to dla mnie wciąż spora pokusa. Zdrowe życie to Twoja codzienna decyzja – powiedziała w rozmowie z "Today".