Niż, który znajduje się nad Morzem Arktycznym przemierza przez prawie całą Europę. Fabian pojawi się nad Polską już w piątek wieczorem, ale sobotę 4 stycznia zrobi się naprawdę niebezpiecznie.

Będzie wiatr bardzo silnywiatr. Na przeważającym obszarze kraju mogą one osiągać nawet do 70-90 km/h, nad morzem do 100-110 km/h, a wysoko w górach powyżej 120 km/h. Wichry mogą powodować spore zniszczenia.

Dodatkowo nad Polską będzie kształtować się front szkwałowy, podczas którego należy spodziewać się opadów deszczu i deszczu ze śniegiem. Podczas przechodzenia frontu, który dopiero późnym wieczorem w sobotę przesunie się nad centralną i południową Polskę, mogą pojawić się nawet burze śnieżne! 

W niektórych miejscach można się spodziewać nagłego spadku temperatur. Temperatura powietrza spadnie do 0 stopni w Suwałkach, do 2 stopni Celsjusza w Zielonej Górze. Również w Święto Trzech Króli synoptycy zapowiadają niskie temperatury. Termometry wskażą od -1 stopni Celsjusza w Suwałkach do 4 stopni w Szczecinie.