1. Jego dom wciąż jest dla niego najlepszym miejscem

Twój mąż zna cię od dawna, gotujesz dla niego, zajmujesz się dziećmi. Jest mu wygodnie w obecnej sytuacji, a romans jest dla niego tylko urozmaiceniem codziennego życia, a nie efektem pragnienia zmiany.

2. Szuka „przerwy.”

Dla wielu mężczyzn, romans jest wyłącznie odskocznią od rutyny i obowiązków. Wciąż kochają oni swoje żony, ale związek na boku jest dla nich możliwością przeżycia przygody i zrelaksowania się.

3. Myślał, że romans odmieni jego życie, ale tak się nie stało.

W niektórych przypadkach, mężczyźni zdradzają swoje żony nie dlatego, że widzą w nich jakieś wady, lecz z powodu problemów z samym sobą. Uważają oni, że nowa kobieta odmieni ich życie, ale w rzeczywistości czeka ich rozczarowanie.

4. Wciąż kocha swoją żonę.

Pewna kobieta podzieliła się swoją historią o romansie z żonatym facetem. Był on dżentelmenem i ciepłym, rodzinnym mężczyzną. Mimo romansu, wcale nie zamierzał jednak zostawić żony. Dlaczego?

Inny mężczyzna udzielił własnej odpowiedzi na to pytanie. Był on żonaty, miał dzieci, i kochał swoją rodzinę. Mimo to, zdradzał żonę przez ponad 15 lat. Jak sam twierdzi, był to dla niego zwyczajny „fetysz.”

5. Nie ma wystarczająco odwagi by w pełni zmienić swoje życie.

Mężczyzna, który przez ponad dekadę był idealnym mężem i ojcem nagle odnajduje prawdziwą miłość swojego życia. Terapeuta Douglas LaBier nazywa takie zjawisko „romansem duchowo-cielesnym,” twierdząc, że to nowe uczucie może okazać się tak silne, że mężczyzna nie będzie w stanie się oprzeć. Jednocześnie, udany wieloletni związek z dotychczasową partnerką sprawia, że nie jest on jednak gotów zerwać z dotychczasowym życiem.

6. Nie chce zakończyć związku ze względu na dzieci czy wspólny kredyt.

Separacja to jedno, ale utrata kontaktu z dziećmi to zupełnie inna sprawa. Nawet jeśli uczucie między partnerami wygasło, ich związek podtrzymywany jest ze względu na dzieci lub inną wspólną odpowiedzialność.

7. Nie chce przechodzić przez rozwód.

Słowo „rozwód” wywołuje całe mnóstwo negatywnych emocji i skojarzeń. Łączy się ono z wynajmowaniem prawników, konfliktem, podziałem majątku i opieki nad dziećmi. Niektórzy mężczyźni wolą pozostać przy obecnej sytuacji, by oszczędzić sobie nieprzyjemnych doznań związanych z rozwodem.

8. Zrozumiał, że jego romans był błędem.

Pewien mężczyzna wyznał, że zdradził żonę z jej przyjaciółką. Zdawał sobie on sprawę, że popełnił ogromny błąd i nie mógł sobie tego wybaczyć. Nie wiedział jednak czy powinien powiedzieć o tym żonie, gdyż wciąż szczerze ją kochał i nie chciał jej stracić.

Źródło: brightside.me