Najwyraźniej, jeślizastosujesz pieprz cayenne w dużej ilości na otwartą ranę, przestanie krwawić. Ten sposób działa nawet na głębokie skaleczenia!

Jak to działa?

Pieprz cayenne w większości przypadkówmoże zatrzymać krwawienie w ciągu mniej niż 1 minuty. Powodem jest to, że reaguje z organizmem i wyrównuje ciśnienie krwi, co oznacza, że w okolicy rany nie będzie skoncentrowanego dodatkowego ciśnienia.Dzięki temu działaniu krew szybko krzepnie.

Pieprz cayenne przywraca ciśnienie krwi do normy, dzięki czemu krzepnięcie jest łatwiejsze. Aby zatrzymać krwawienie, może być stosowanymiejscowo lub przyjmowany doustnie. Pamiętaj jednak, że poważne urazy muszą być opatrzone przez profesjonalistów.

Oto wytyczne dotyczące doustnego spożycia pieprzu cayenne, które opisał dr John Christopher w swojej książce School of Natural Healing:

Weź jedną łyżeczkę pieprzu cayenne i dodaj go do szklanki ciepłej wody. Następnie wypij ją licząc do dziesięciu, a krwawienie się skończy. Niezależnie od tego, czy krwawienie jest wewnętrzne czy zewnętrzne, łyżeczka tego cudu podawana doustnie w szklance gorącej wody, szybko zatrzyma krwawienie.

Pieprz cayenne zapobiega również infekcjom, a to dlatego, że ma pewne właściwości antybakteryjne, które idealnie sprawdzają się w zwalczaniu drobnoustrojów atakujących nasz organizm.

Wygląda na to, że muszę dokupić oddzielny pojemnik na pieprz cayenne do mojej apteczki. Nigdy nie wiadomo, kiedy jedno z dzieci wejdzie do domu z otwartą raną!