Baran

Barany będą w nadchodzącym roku wędrować własnymi ścieżkami. Nie powinny być jednak głuche na rady pochodzące od sprawdzonych przyjaciół - odrobina namysłu nikomu nie zaszkodzi. Warto zrealizować od dawna odkładane plany podróżnicze i nie czekać z tym przez kolejne miesiące, bo druga połowa roku zapowiada się wyjątkowo pracowicie.

Byk

Byki w nowy rok wejdą z impetem. Energii nie zabraknie im na pozamykanie spraw ciągnących się od wielu miesięcy. Wiosna przyniesie spokój i czas na zadbanie o siebie. Stare problemy zdrowotne dadzą o sobie znać, ale tym razem uda się je z powodzeniem pokonać. Konieczne może okazać się porzucenie jednego z nałogów, ale przyjdzie to zaskakująco łatwo.

Bliźnięta

Zapowiada się dobry czas dla tych Bliźniąt, które chcą uzupełnić braki edukacyjne lub zacząć uczyć się nowego języka. Umysł będzie wyjątkowo chłonny, a nauka sprawiać będzie prawdziwą frajdę. Być może pod koniec roku uda się nową wiedzę wykorzystać w praktyce i poprawić sytuację w obecnej pracy lub zdobyć się wreszcie na odwagę, by zmienić zatrudnienie.

Rak

Zmiany, zmiany, zmiany… ale zdecydowanie na lepsze! Spodziewać się można poprawy zarobków związanej z awansem lub wręcz zmianą miejsca pracy. Warto uwierzyć w siebie, bo wysiłki i pomysły będą nareszcie doceniane. Minusem może okazać się brak czasu na podróże, ale plany wypoczynkowe uda się zrealizować, chociaż z opóźnieniem. Uda się odświeżyć kilka zapomnianych znajomości.

Lew

Ten rok przyniesie wiele wyzwań, którym trudno będzie podołać bez wzmożonego wysiłku. Lwy nie mogą sobie pozwalać na słodkie lenistwo, a do tego muszą zachować czujność, by okazja na poprawę losu nie przeszła im koło nosa. To dobry rok na podróże, ale raczej nie w egzotyczne rejony.

Panna

Panna czasami nadmiernie ceni sobie spokój i może wpaść w pułapkę rutyny. Musi uważać, bo w tym roku nie zabraknie okazji do realizacji nieco szalonych pomysłów, trzeba jednak wybrać dogodny moment. Może zamiast wylegiwać się w łóżku, niektóre weekendy warto spędzić aktywnie? Rozkwitną też kontakty towarzyskie, ale trzeba przejawić odrobinę inicjatywy.

Waga

Wygląda na to, że zakończeniu ulegnie jakaś niezdrowa relacja towarzyska. Żadna to strata, bo druga połowa roku przyniesie miłe zaskoczenie i ktoś ze znajomych okaże się prawdziwym przyjacielem. W pracy spodziewać się trzeba zawirowań, ale nowe szkolenie lub kurs pozwolą przejść przez trudniejszą sytuację bez szwanku. Poprawie ulegnie domowy budżet - jest spora szansa na dodatkowe i dobrze płatne zajęcie.

Skorpion

Jest spore ryzyko, że ten rok będzie trudniejszy niż poprzedni. Trzeba będzie włożyć więcej wysiłku w pracę, a i zdrowie nie będzie dopisywało bez zastrzeżeń. Koniecznie należy zadbać o układ odpornościowy. Ukojenie Skorpiony znajdą w zaciszu domowym. Życie osobiste będzie przebiegało bez zakłóceń. Warto słuchać rad bliskich i zaufanych osób - korzystanie z ich doświadczeń jest bardzo dobrym pomysłem.

Strzelec

Strzelec powinien potraktować początek roku jako nowe otwarcie i nie rozpamiętywać przykrych przygód z roku poprzedniego. Warto jako pierwszy wyciągnąć rękę do zgody. Na polu zawodowym panować będzie spokój, a inicjatywy rozpoczęte kilka miesięcy temu zaczną przynosić owoce. I chociaż może nie skończy się to awansem, to niewykluczona jest przyjemna premia.

Koziorożec

Energia i chęć do działania będą towarzyszyć Koziorożcowi niemal przez cały rok, ale konieczna jest odpowiednia doza rozwagi. To, co wygląda na pierwszy rzut oka na świetny pomysł lub zyskowną inwestycję, może okazać się zupełną pomyłką. Energię lepiej spożytkować na większą aktywność fizyczną. Forma będzie dopisywać, a przecież w zdrowym ciele zdrowy duch!

Wodnik

Wodnik musi uważać na zdrowie. Szczególnie miesiące wiosenne grożą nieprzyjemnymi infekcjami. Szkoda tracić czas na chorowanie, skoro wiosną jest też szansa na nową, ekscytującą znajomość, która może wpłynąć na zmianę wakacyjnych planów. Uwaga jednak na wydatki, bo końcówka roku może przynieść konieczność drobnego remontu.

Ryby

U Ryb zapowiada się czas bez sztormów i burz, ale spokój ma swoją cenę. Aby go osiągnąć, trzeba w pierwszych miesiącach uporządkować sprawy domowego budżetu. Odrobina wysiłku i analiza wydatków pozwoli na spore oszczędności. Zaniedbanie tego to proszenie się o kłopoty…Warto też zastanowić się, czy w pracy wszyscy pracują zespołowo.