Decyzja o radykalnej metamorfozie zapadła w 1997 roku gdy u Evy, będącej jeszcze wtedy mężczyzną nazywającym się Richard Hernandez, zdiagnozowano HIV. Wtedy stateczny wiceszef jednego z największych banków Ameryki postanowił kompletnie przewartościować swoje życie i umrzeć 'nie jako człowiek'.

Richard odszedł z korporacji i zaczął wcielać w życie swoje największe marzenie z dzieciństwa o byciu gadem. Dorobił sobie nawet teorię, że narodził w po raz drugi jako mistyczna bestia. Najpierw jednak zaczął nosić się jak kobieta i przybrał imię 'Eva Tiamat Medusa'. Nie poddał się jednak operacji zmiany płci, bo nie chciał być kwalifikowany jednoznacznie jako kobieta bądź mężczyzna. Ze względu na łączenie cech człowieka i gada woli mówi o sobie, że jest istotą transgatunkową.

Eva nie żałuje porzucenia dawnego życia i rodziny (ma syna Marcosa), bo jak twierdzi, dopiero przemiana w gada dała jej poczucie prawdziwego spełnienia. Myśl, że umrze w swoim wymarzony wcieleniu sprawia, że pozbyła się lęku przed swoją chorobą i śmiercią.

Zobaczcie, jak Dragon Lady wyglądała przed modyfikacjami ciała.

Richard Hernandez tuż przed przemianą ze swoim synem Marcosem