1.4 sępy - The Beatles

Sępy z "Księgi Dżungli" z 1967 roku nie tylko otrzymały podobieństwo legendarnych członków zespołu, ale miały też być przez nich dubbingowane. Niestety, pomysł ostatecznie nie doszedł do skutku.

2.Czarownica - Eleanor Audley

Aktorka nie tylko użyczyła swojego głosu postaci Czarownicy, ale, na prośbę twórców wystąpiła też w scenach, które pomogły animatorom w stworzeniu tej fikcyjnej postaci.

3.Jessica Rabbit - Rita Hayworth

Seksbomba z "Kto wrobił królika Rogera" stała się ikoną za sprawą swojego seksapilu i figury. Jej wygląd nie był jednak całkowitą fikcją, gdyż twórcy w znacznym stopniu inspirowali się wizerunkiem pięknej aktorki, Rity Hayworth.

4.Szalony Kapelusznik - Ed Wynn

Osobliwa aparycja i szalony charakter jednej z najbardziej unikalnych postaci "Alicji w krainie czarów" pochodzą wprost od jego odtwórcy, czyli Eda Wynna.

5.Edna Mode - Linda Hunt

Choć uważa się, że postać Edny z "Iniemamocnych" inspirowana jest życiem projektantki, Edith Head, trudno zaprzeczyć, że jest ona niemalże idealnym odbiciem aktorki Lindy Hunt.

6.Scat Cat - Louis Armstrong

Rola Scat Cata z Aryskotratów napisana została pod Louisa Armstronga, wybitnego trębacza i wokalistę jazzowego, który jednak nie wcielił się w nią z powodu nagłych problemów zdrowotnych. Zastąpił go inny muzyk, Scatman Crothers.

7.Dr. Facilier - Michael Jackson

Postać złoczyńcy z "Księżniczki i żaby" została oparta na Michaelu Jacksonie. Objawiało się to nie tylko figurą i doborem stroju, ale także choreografią i charakterystycznymi gestami.

8.Ariel - Alyssa Milano

Twórcy "Małej syrenki" chcieli by tytułowa postać miała wizerunek pięknej, uroczej, a zarazem współczesnej młodej dziewczyny. Wybór padł na Alyssę Milano, która przez długi czas nie wiedziała nawet, że była inspiracją dla Ariel.

9.Urszula - Divine

Antagonistka z "Małej syrenki" zainspirowana została amerykańskim aktorem i drag queen, Harrisem Glennem Milsteadem, znanym jako Divine. Jego występy i prezencja okazały się idealnym punktem odniesienia dla tej niezapomnianej postaci.

10.Alicja - Kathryn Beaumont

Tytułowa postać "Alicji w krainie czarów" została oparta o aktorkę, która podkładała jej też głos, czyli Kathryn Beaumont. W momencie nagrywania miała ona zaledwie 10 lat.

11.Królewna Śnieżka - Marge Champion

Marge Champion to jedna z najbardziej ikonicznych tancerek XX wieku. Gdy miała 14 lat, otrzymała rolę Królewny Śnieżki. Jej zadaniem było odtworzenie scen postaci przed animatorami. Poproszono by zachowała przy tym elegancję i delikatność zdobytą dzięki doświadczeniu tanecznemu, co miało przełożenie na postać Królewny.

Źródło: brightside.me