Prokurator ze śląskiego wydziału Prokuratury Krajowej Maciej M. został zatrzymany przez policję na jednej z dróg woj. śląskiego.

Prokurator pracował w śląskim wydziale Prokuratury Krajowej, po tym jak delegowano go z Prokuratury Okręgowej w Gliwicach. Informację o zatrzymaniu prokuratora potwierdziła w poniedziałek Ewa Bialik - rzeczniczka prasowa Prokuratury Krajowej.

"Podejrzany został ujęty na gorącym uczynku. 22 grudnia 2019 roku Sąd Dyscyplinarny przy Prokuratorze Generalnym działając na podstawie art. 135 par. 10 Ustawy Prawo o prokuraturze wyraził zgodę na zezwolenie na pociągnięcie do odpowiedzialności karnej Macieja M." - czytamy w komunikacie działu prasowego Prokuratury Krajowej.

Prokurator Maciej M. usłyszał zarzut prowadzenia pojazdu pod wpływem alkoholu. Grozi mu za to kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do dwóch lat. Maciej M. został także zawieszony w wykonywaniu obowiązków służbowych.

Jak poinformowała Prokuratura Krajowa, po zatrzymaniu Maciej M. został cofnięty z delegacji do śląskiego wydziału Prokuratury Krajowej. Prokurator Okręgowy w Gliwicach jako bezpośredni przełożony wszczął wobec niego postępowanie służbowe.

(PAP)