1."Zorientowałem się, że zostawiłem portfel obok bankomatu. Gdy wróciłem na miejsce, portfel wciąż tam leżał. Koreańczycy są bardzo uczciwi."

2.W trakcie malowania bloków, pracownicy założyli folię na każdy z samochodów na parkingu, by ochronić je przed odpryskami.

3.Idealnie wyposażony pokój dziecięcy w jednym z koreańskich marketów.

4.Kurier powiadomił klienta o dostarczeniu paczki załączając zdjęcie. Mimo, że leży ona pod drzwiami, nikt nawet nie pomyśli by ją ukraść.

5.Obiady w Korei serwowane są na wielu talerzach dla zachowania estetyki i schludności.

6.Małe elektryczne samochody są tam tak popularne jak rowery w Europie.

7.Pracownicy praktycznie nigdy nie spóźniają się do pracy, nawet jeśli nie są gotowi do wyjścia. Zawsze znajdzie się jakiś sposób.

8.Na stacji metra możesz wypożyczyć książkę by umilić sobie podróż. Wystarczy zarejestrować się przy użyciu swoich danych.

9.Samochody wystające z niedomkniętych garaży to częsty widok w Korei Południowej. Nie ma tam dużo miejsca, więc garaże często okazują się za małe.

10.Kobiety posiadają własne miejsca parkingowe, specjalnie oświetlone i monitorowane dla zapewnienia maksimum bezpieczeństwa.

11.Przeźroczyste kieszonki w autobusach pozwalają na oglądanie filmów na telefonie podczas podróży.

12.Koreańczycy uwielbiają ćwiczenia rozciągające. Wykonują je wszędzie: w biurze, na przystanku, czy nawet w samolocie.

13.Darmowy pojemnik na Twixa jeśli nie chcesz zjeść całego batonika naraz.

14.Mężczyźni są w tym kraju wobec siebie troskliwi i opiekuńczy. Masaż od współpracownika jest tam czymś całkowicie zwyczajnym.

15.Paski oczyszczające zaskórniki, przeznaczone dla dzieci. Sprzedawane w zwyczajnych supermarketach.

16.Parkomat działający na zasadzie honoru - kierowcy po prostu wrzucają określoną kwotę, w zależności od długości postoju. Zero elektroniki, pracowników, czy biletów.

Źródło: brightside.me