Jak prognozują dla Wirtualnej Polski synoptycy Cumulusa, podczas weekendu na większości terytorium Polski będzie pochmurno z opadami deszczu i mżawki. W wyniku napływu chłodniejszych mas powietrza w niedzielę w wyższych partiach gór pojawią się opady śniegu i śniegu z deszczem.

Jednak, jak to w pogodzie bywa, nie obejdzie się bez wyjątków. I tak, w sobotę przez cały dzień na w miarę pogodne niebo będą mogli liczyć mieszkańcy północno-zachodniej oraz północno-wschodniej Polski. Do południa padać nie powinno również na Lubelszczyźnie, Mazowszu, w Małopolsce i na Podkarpaciu.

Temperatura w niemal całym kraju wyniesie od 6 do 8 stopni Celsjusza. Najcieplej będzie w południowo-wschodniej Polsce, gdzie termometry pokażą od 9 aż do 12 stopni.

Pogoda na niedzielę

Niedziela zapowiada się pochmurna z opadami deszczu i mżawki. W górach spadnie deszcz ze śniegiem i śnieg. Wyjątkiem będą woj. zachodniopomorskie, lubuskie, opolskie oraz Dolny Śląsk, gdzie chwilami na niebie pojawi się słońce.

Drugiego dnia weekendu możemy spodziewać się podobnych temperatur jak w sobotę. Na termometrach zobaczymy od 5-8 stopni na zachodzie, na północy i w centrum do 9-11 na wschodzie kraju.

Pogoda na święta Bożego Narodzenia

Prognozy na przyszły tydzień wskazują, że nie mamy co liczyć na "białe święta”.

W Wigilię i pierwszy dzień świąt czeka nas pochmurna i deszczowa aura oraz niewielkie ochłodzenie. Co prawda na przedgórzu i w górach pojawią się opady deszczu ze śniegiem i śniegu, ale biały puch szybko będzie się topił. W drugi dzień świąt pogoda poprawi się i prawie w całym kraju będzie pogodnie i w miarę słonecznie.

W Wigilię termometry wskażą od 5 do 7 stopni. Zaskakująco wysokich temperatur można spodziewać się na południu Polski. Według serwisu Alepogoda! w wigilijny poranek w Zakopanem, Tarnowie, Jeleniej Górze i Legnicy może być nawet 12 stopni.

W pierwszy i drugi dzień świąt odrobinę się ochłodzi. W środę synoptycy zapowiadają od 4 do 6 stopni, w czwartek od 3 do 5 stopni Celsjusza. Natomiast przez cały okres świąt lekki mróz od -2 do -1 stopni w ciągu dnia utrzyma się tylko w okolicach Zakopanego.

W Wigilię i w pierwszy dzień Świąt czeka nas pochmurna i deszczowa aura oraz niewielkie ochłodzenie w wyniku czego, na przedgórzu i w górach pojawią się opady deszczu ze śniegiem i śniegu. Dodatkowo podczas przechodzenia frontów wzmagał będzie się wiatr, który w porywach dochodził będzie do 30 km/h. Dopiero w drugi dzień Świat pogoda poprawi się i prawie w całym kraju będzie pogodnie i w miarę słonecznie.

Podczas Świąt temperatura na obszarze kraju będzie wyrównana tzn. bez znacznych kontrastów, a na dodatek z dnia na dzień będzie nieco chłodniej. I tak w Wigilię termometry wskażą od 5 do 7 stopni, w pierwszy dzień Świąt od 4 do 6, a w drugi dzień Świąt od 3 do 5. Natomiast przez cały okres Świąt lekki mróz do (-1)-(-2) stopni (w ciągu dnia) utrzyma się tylko w okolicach Zakopanego.