Ten dramat rozegrał się w sobotę w miejscowości Osipy-Zakrzewizna niedaleko Wysokiego Mazowieckiego. 51-letni Leszek J. po powrocie do swojego domu zobaczył zwłoki żony i niepełnosprawnej córki.

- Policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają wszelkie okoliczności tego zdarzenia - poinformował nadkom. Tomasz Krupa, rzecznik prasowy podlaskiej policji.

W tej sprawie zaczęły pojawiać się nowe wstrząsające informacje. Prawdopodobnie było to tzw. rozszerzone samobójstwo. Z naszych nieoficjalnych informacji wynika, że Małgorzata J. (53 l.) najpierw udusiła poduszką swoją córkę Weronikę (22 l.), a następnie powiesiła się. 22-latka chorowała na zespół Downa.

Kobieta przed śmiercią zostawiła list pożegnalny.

Mężczyźnie zapewniono pomoc psychologa.

Każdy może przyczynić się do zapobiegania samobójstwom. Pamiętaj jeśli potrzebujesz pomocy: zgłoś się do osób oraz w instytucji pomocowych takich, jak psycholog, psychiatra, telefon zaufania 800-70-22-22, lub 1161-23, Ośrodek Interwencji Kryzysowej, czy Poradnia Zdrowia Psychicznego. Więcej informacji i spis organizacji pomocowych znajdziesz na stronie www.samobojstwo.pl