Do zdarzenia doszło w poniedziałek nad ranem na ul. Rybackiej w Kołobrzegu. Znajduje się tam osiedle bloków. Wiadomo, że chłopaka znaleźli po godzinie 5 rano sąsiedzi. Jego ciało leżało na klatce schodowej. 

Morderstwo w Kołobrzegu

Według nieoficjalnych informacji 16-latek miał liczne rany zadane ostrym narzędziem - najprawdopodobniej nożem. Ogłoszono też alarm dla całej komendy powiatowej. Przez kilka godzin trwały intensywne poszukiwana sprawcy.

RELACJA - KLIKNIJ F5, ABY ODŚWIEŻYĆ

Godz. 15:45

Informację o zatrzymaniu podejrzanego o zabójstwo przekazał rzecznik kołobrzeskiej komendy, asp. Tomasz Kwaśnik. - W dniu dzisiejszym zatrzymano jako podejrzanego 17-latka o dokonanie zabójstwa przy ul. Rybackiej w Kołobrzegu. W chwili obecnej trwają czynności z zatrzymanym - czytamy na portalu Kołobrzeg Nasze Miasto.

Nieoficjalnie mówi się o tym, że 17-latek był szkolnym kolegą zamordowanego, a do jego zatrzymania miało dojść w szkole.

Godz. 14:36

Na zdjęciach opublikowanych przez policję widać, że zamaskowany napastnik trzyma w prawej dłoni długi nóż. Najprawdopodobniej jest to nóż myśliwski lub wojskowy. Widać długie ostrze i pochwę trzymaną w drugiej ręce. 

Godz. 14:11

Do morderstwa doszło na półpiętrze pomiędzy parterem i pierwszym piętrem. Jak się okazuje chłopak umarł w zasadzie w ramionach matki, która znalazła go w kałuży krwi. Zespół ratownictwa medycznego, który przybył błyskawicznie na miejsce, reanimował chłopaka. Niestety bezskutecznie.

Godz. 13:41 - Dwóch zatrzymanych

Jak informuje z Kołobrzegu nasz reporter, w sprawie zatrzymane są już dwie osoby. Tylko jedna z nich została wyprowadzona z bloku gdzie doszło do zabójstwa w kajdankach. Nieoficjalnie wiadomo, że jeden z zatrzymanych to uczeń tej samej szkoły, do której uczęszczał zabity Sebastian.  

Godz. 13:25 - Policja przerzuca siły

W okolice ulicy Rybackiej przerzucono duże siły policji. Na miejscu jest kilka radiowozów i kilkunastu funkcjonariuszy. Nieoficjalnie wiadomo, że wysłano ich tam w związku ze sprawą morderstwa w Kołobrzegu

Godz. 13:11 - Smutne informacje

Jak dowiaduje się nasz reporter, zamordowany Sebastian wkrótce miał mieć 17 urodziny. 

Godz. 12.57 - Zbieranie śladów

Na miejscu zbrodni wciąż pracują policjanci. 

Godz. 12.42 - Policja prosi o pomoc

Kołobrzeska policja opublikowała komunikat i ujęcie z monitoringu, na którym widać powiązaną ze sprawą osobę.

Treść komunikatu: "Komenda Powiatowa Policji w Kołobrzegu pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Kołobrzegu prowadzi śledztwo w związku z ujawnieniem zwłok 16-latka w Kołobrzegu, które miało miejsce w dniu 16.12.2019 roku. Poniżej publikowany jest wizerunek osoby mogącej mieć związek ze sprawą. Osoby, które mają wiedzę na temat zdarzenia bądź rozpoznają mężczyznę ze zdjęcia proszone są o osobisty lub telefoniczny kontakt z Komendą Powiatową Policji w Kołobrzegu, dyżurny Policji 94 35 33 511 lub 94 35 33 512."