W sobotę 14 grudnia Tomasz Krupa, rzecznik prasowy podlaskiej policji, poinformował o tragedii, jaka wydarzyła się w jednym z domów we wsi Osipy-Zakrzewizna. Jak przekazał, mężczyzna po powrocie do domu znalazł ciała swojej żony i córki. Policjant nie zdradzał jednak szczegółów tej makabrycznej sprawy.

Jak udało nam się ustalić, w rodzinie tej doszło do rozszerzonego samobójstwa. Małgorzata J. najpierw zabiła swoją 22-letnią córkę, a następnie odebrała sobie życie. Dlaczego zdecydowała się na tak desperacki krok?

Leszek J. (51 l.) pracował całymi dniami, a Małgorzata J. zajmowała się domem i dwójką dzieci. Weronika urodziła się z zespołem downa, dlatego matka poświęcała jej każdą chwilę, by ułatwić dziewczynce normalne funkcjonowanie.

Sąsiedzi rodziny są w szoku po tym, co się stało. Mówią, że kobieta ostatnio podupadła na zdrowiu i mogła martwić się, co stanie się z jej niepełnosprawną córką, kiedy jej zabraknie sił. Z nieoficjalnych informacji wynika, że w sobotę około południa, tuż przed powrotem męża z pracy, wzięła poduszkę i udusiła Weronikę, a później się powiesiła.

Policjanci pod nadzorem prokuratora wciąż ustalają wszelkie okoliczności tej tragedii. Leszkowi J. zapewniono pomoc psychologa.

Gdzie szukać pomocy w sytuacjach kryzysowych?

Jeśli potrzebujesz natychmiastowej pomocy, możesz się zgłosić do Ośrodków Interwencji Kryzysowej (OIK), które są w każdym większym mieście. Możesz tam otrzymać pomoc psychologiczną, prawną, materialną. Część OIK-ów jest czynna całą dobę i np. prowadzi noclegownie. POMOC jest bezpłatna! Nie musisz mieć ubezpieczenia.

Jeśli masz uporczywe i silne myśli samobójcze, możesz się także zgłosić do każdego szpitala psychiatrycznego. Tam również nie jest potrzebne ubezpieczenie zdrowotne. W sytuacjach nagłych (o ile powiesz, że to sprawa pilna) lekarz musi cię przyjąć tego samego dnia.

Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla młodzieży: 116 111 (czynny codziennie, w godzinach 12.00-02.00). Dorośli mogą korzystać z całodobowego Centrum Wsparcia pod numerem: 800 70 22 22 i na stronie: liniawsparcia.pl Spis organizacji pomocowych znajdziesz na stronie www.samobojstwo.pl.