Do tragedii doszło w sobotę 14 grudnia. W jednym z domów w miejscowości Osipy-Zakrzywizna koło Wysokiego Mazowieckiego znaleziono ciała dwóch kobiet.

- Z informacji jakie dotarły do policjantów dzisiaj po godz. 14 wynika, że mężczyzna po powrocie do domu odnalazł ciała swojej żony i córki - przekazał rzecznik podlaskiej policji Tomasz Krupa. Policja nie precyzuje jednak, co mogło być przyczyną śmierci dwóch kobiet.

- Policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają wszelkie okoliczności tego zdarzenia - dodał Krupa. Poinformował też, że mężczyźnie zapewniono pomoc psychologa.

Polskie Radio Białystok, że kobiety miały ok. 20 i 50 lat. Prawdopodobnie w domu w Osipach-Zakrzywiznie doszło do tzw. rozszerzonego samobójstwa. To jednak dokładnie wyjaśnią śledczy.

Gdzie szukać pomocy w sytuacjach kryzysowych?

Jeśli potrzebujesz natychmiastowej pomocy, możesz się zgłosić do Ośrodków Interwencji Kryzysowej (OIK), które są w każdym większym mieście. Możesz tam otrzymać pomoc psychologiczną, prawną, materialną. Część OIK-ów jest czynna całą dobę i np. prowadzi noclegownie. POMOC jest bezpłatna! Nie musisz mieć ubezpieczenia.

Jeśli masz uporczywe i silne myśli samobójcze, możesz się także zgłosić do każdego szpitala psychiatrycznego. Tam również nie jest potrzebne ubezpieczenie zdrowotne. W sytuacjach nagłych (o ile powiesz, że to sprawa pilna) lekarz musi cię przyjąć tego samego dnia.

Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla młodzieży: 116 111 (czynny codziennie, w godzinach 12.00-02.00). Dorośli mogą korzystać z całodobowego Centrum Wsparcia pod numerem: 800 70 22 22 i na stronie: liniawsparcia.pl Spis organizacji pomocowych znajdziesz na stronie www.samobojstwo.pl.

(Źródło: PAP)