Edyta Górniak ponownie spotkała się ze swoimi instruktorami. Tym razem na torze SKODA Autodrom w Poznaniu, gdzie piosenkarka doszkala swoją umiejętność wychodzenia z poślizgu. Górniak po kilku próbach zbliżyła się do perfekcji, z czego była niezwykle dumna, bo miała poczucie, że jej nauka przynosi oczekiwane efekty. - Być może kilka razy zrobiłam to prawidłowo, ale ten jeden raz zrobiłam najbliżej wzoru. Jestem ambitna i jeśli uda mi się coś wykonać najbliżej poprawności lub po prostu wzorcowo to czuję dumę - powiedziała Edyta Górniak.

Górniak wybrała się na off-road

To nie był koniec atrakcji. Wokalistka odkryła także kulisy jazdy terenowej. Miała trudne zadanie - musiała samodzielnie pokonać wyboiste wzniesienia, gwałtowne spady i wodne przeszkody sięgające do połowy drzwi samochodu. Instruktor przyznał, że w aucie, na miejscu pasażera, nie było dodatkowych pedałów. Musiał zatem zaufać Edycie i wyruszyć z nią na przejażdżkę. Wyszło całkiem nieźle. - Off-road był takim czasem radości, trochę celebrowania rzeczy, których się nauczyłam. Był właściwie takim ostatnim momentem radości - wyjawiła przed kamerami.

Edyta Górniak na egzaminie teoretycznym

Faktycznie, później nie było już tak miło. Zbliżał się egzamin teoretyczny na prawo jazdy. Artystka wraz z Dawidem zaszyła się na trzy dni w zacisznym miejscu, gdzie od rana do nocy rozwiązywała testy egzaminacyjne. Czy ćwiczenia pomogły? Edyta Górniak nie poradziła sobie na pierwszym z egzaminów. Zabrakło jej czterech punktów by zdać.

- Ten pierwszy raz byłam naprawdę rozczarowana i tak się poddałam. Emocje wzięły górę. Nie umiałam w ogóle zapanować nad tym dlatego że zdążyłam przez te paręnaście razy, kiedy się udało, uwierzyć, że dam radę. Jak już uwierzyłam, że dam radę, to ciężko mi się było rozstać z tym, że mogłam mieć coś, że już byłam tak blisko - mówiła.

Drugie podejście też się nie udało. Jednak za trzecim razem Edyta Górniak mogła odetchnąć. Zdobyła odpowiednią liczbę punktów, żeby zdać teoretyczny egzamin na prawo jazdy. 

Program "My Way" emitowany jest w każdą środę o godzinie 21.30 na antenie TVN oraz w Playerze.