Do tragicznego w skutkach zdarzenia doszło około godziny 1:45 w miejscowości Borowianka, niedaleko Kłobucka. - Ze wstępnych ustaleń policjantów z drogówki wynika, że jadący od Kamyka, 23-letni kierowca bmw, najechał najechał na 70-letniego mężczyznę, który prawdopodobnie leżał na jezdni - relacjonują zdarzenie policjanci z Kłobucka. 70-letni mężczyzna, mieszkaniec gminy Kłobuck, zmarł na miejscu w wyniku odniesionych obrażeń. Na razie nie wiadomo, dlaczego mężczyzna znajdował się na jezdni.

- Dokładna przyczyna zgonu oraz stan trzeźwości 70-latka będzie ustalony na podstawie zleconej sekcji zwłok - informują mundurowi. Wiadomo już, że 23-letni kierowca był trzeźwy. Pobrano od niego krew, by sprawdzić, czy nie był pod wpływem środków psychoaktywnych.

Policjanci ustalają aktualnie szczegółowy przebieg i przyczyny wypadku. Samochód 23-latka został zabezpieczony celem przeprowadzenia badań z zakresu stanu technicznego pojazdów. Sam wypadek będzie przedmiotem badań biegłego z zakresu rekonstrukcji przebiegu zdarzeń drogowych, którego opinia zostanie wykorzystana w toczącym się postępowaniu. Jednocześnie policjanci proszą, wszystkie osoby, które posiadają informacje na temat wypadku, o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Kłobucku pod nr telefonu (34) 3109200, 997, 112 lub z najbliższą jednostką policji.