1. Nie boicie się być sobą

W naturalnym związku, nie wstydzisz się ani nie boisz pokazać swojej prawdziwej natury, gdyż wiesz, że spotka się to ze zrozumieniem partnera. Nie jesteś robotem i zasługujesz na trochę luzu i niedbałości.

2. Dzielicie się momentami z waszego dnia

Wracasz do domu po dniu pracy czy spotkaniu ze znajomymi i chcesz porozmawiać o tym z partnerem. Dzielenie się z drugą połówką szczegółami ze swojego życia buduje między wami zaufanie i harmonię, sprawiając, że jesteście nie tylko partnerami, ale także bliskimi przyjaciółmi.

3. Nie ukrywacie problemów z przeszłości

To może być traumatyczne dzieciństwo, toksyczny związek, czy komplikacje zdrowotne. Oboje czujecie się na tyle pewnie, że nie macie oporów przed rozmawianiem o trudnych i bolesnych etapach swojego życia.

4. Dzielicie konto bankowe lub znacie swoje numery PIN.

Wspólne konto jest równoznaczne z zaufaniem. Nie macie oporów przed dyskutowaniem o waszych finansach i potraficie znaleźć odpowiedni kompromis w trudnej sytuacji. Dzięki temu, wspólne pokonywanie problemów jest łatwiejsze.

5. Nie próbujecie kontrolować partnera

Brak zaufania to jeden z najczęstszych powodów rozpadu związku, zwłaszcza jeśli objawia się on próbą kontrolowania każdego kroku swojego partnera. Jeśli czujecie się komfortowo pozwalając partnerowi na nieco prywatności, macie zdrowe podejście nie tylko do waszego związku, ale także do własnej osoby.

6. Nie chowacie przed sobą telefonów

Media społecznościowe takie jak Facebook czy Instagram  potrafią wzbudzać zazdrość. Pozostawiając swój telefon w ręku partnera pokazujesz, że nie masz nic do ukrycia, a zarazem ufasz mu na tyle, by dać mu dostęp do twoich wiadomości.

7. Potraficie dzielić się nie tylko pozytywnymi, ale także negatywnymi emocjami

W życiu każdej osoby zdarzają się lepsze i gorsze momenty. Jeśli jesteście otwarci na rozmawianie i dzielenie się nimi ze swoim partnerem, pokazujecie, że nie obawiacie się osądu czy powątpiewania. Czujecie się bezpiecznie, wiedząc, że zawsze możecie liczyć na wsparcie.

8. Oboje potraficie przyznać się do błędu

Nikt nie jest nieomylny i każdemu zdarzają się błędy. Ważne jednak, by móc przyznać się do nich przed partnerem, zamiast iść w zaparte lub udawać, że nic się nie stało. Jeśli obie strony związku są w stanie zaakceptować własne błędy i wyciągnąć z nich wnioski, wasza relacja jest we właściwym miejscu.

Źródło: brightside.me