Miejsce to przyciąga ciekawskich już od wielu lat. Uważa się, że niegdyś miejsce to było kiedyś wykorzystywane przez wyznawców kultu satanistycznego oraz czarownice do odprawiania swoich rytuałów. Miały tam być również pochowane dzieci, które zmarły z powodu wychłodzenia. Nic więc w tym dziwnego, że to właśnie tam doszło do niezwykłej obserwacji a raczej rejestracji. Straszne odgłosy oraz pojawienie się tajemniczego orba zostały zarejestrowane przez kamerę w ruinach kościoła. Łowcy duchów twierdzą, że ktoś rzucił kamieniem w ich stronę, kiedy byli wewnątrz kościoła Świętej Marii i Wszystkich Świętych i dopiero potem udało im się nagrać przerażający głos.

Badacz zjawisk paranormalnych, Craig Jones powiedział: „Historia kościoła jest przerażająca. Wiele dzieci zmarło z wychłodzenia właśnie w okresie świąt Bożego Narodzenia. Podania mówią również o tajemnych rytuałach odprawianych w tym miejscu.”

Materiał został zarejestrowany przy pomocy rejestratora fal elektromagnetycznych. Tajemnicze głosy, wyraźnie wołały na nim „wypuść mnie”. Upiorny kościół został zburzony jeszcze w XIX wieku, a teraz na jego miejscu pozostała jedynie dawna wieża kościelna. Od tego czasu pojawiają się doniesienia o dziwnych zdarzeniach występujących niedaleko kościoła.