1. Szybki krok

Szybki chód jest oznaką zdenerwowania. Osoba wyraźnie przejmująca się czymś i nie zwracająca uwagi na otoczenie jest łatwym celem. Lepiej iść normalnym tempem.

2. Długość kroku

Zwykle ludzie utykają kiedy starają się iść ostrożnie. Może to być spowodowane pęcherzem na stopie, czy inną kontuzją. W tym wypadku są podatni na atak.

3. Niepewny chód

Bujanie się na boki, czy utrata balansu sprawia, że wyglądasz niepewnie. Ruch twoich ramion i nóg powinien być zsynchronizowany, a chód płynny.

4. Powolne ruchy

Kiedy osoba porusza się wolno, czy wręcz szura nogami, to znak, że praktycznie nie ma energii. Łatwy cel dla potencjalnego napastnika.

5. Garbienie się

Przestępcy postrzegają garbienie się jako znak uległości. Zgięte plecy sygnalizują wstydliwą i słabą osobę. Natomiast proste plecy i ramiona, a także uniesiony podbródek, to znak, że przestępcy powinni trzymać się od ciebie z daleka.

6. Zajęte ręce

Kieszonkowcy dobrze wiedzą, że kobiety z zajętymi rękoma to najłatwiejszy cel. Torby, telefon, czy nawet ręce w kieszeni sprawiają, że nie masz się jak bronić, a napastnik ma nad tobą przewagę.

7. Unikanie kontaktu wzrokowego

Element zaskoczenia jest kluczowy dla napastnika. Potencjalna ofiara nie powinna widzieć momentu ataku. Możesz więc chronić się, patrząc innym bezpośrednio w oczy, dając do zrozumienia, że ich widzisz.

8. Słuchawki

Osoba używająca słuchawek nie słyszy dźwięków zewnętrznych, przez co traci kontakt z rzeczywistością. Przestępca z łatwością może zajść cię od tyłu i zaatakować niepostrzeżenie.

Źródło: brightside.me