Zanim zaczniemy: jeśli masz ziemniaki w kuchni, które leżą tam już od jakiegoś czasu i zaczęły gnić, natychmiast je wyrzuć. Zaraz dowiesz się, dlaczego…

Hannah to 8-latka z Rosji, która została osierocona w 2014 roku z powodu starych ziemniaków. Jej ojciec, który zszedł do piwnicy przynieść ziemniaki na obiad, już nie wrócił.

Podobny los spotkał też matkę Marii, która poszła do piwnicy zobaczyć, co takiego robi jej mąż, że nie wraca tak długo. Niedługo po tym zszedł jej brat i babcia, która na szczęście tuż przed zejściem do piwnicy poinformowała o wszystkim sąsiadów. Jedyną ocalałą była 8-latka. Cała rodzina zmarła z powodu zgniłych ziemniaków w piwnicy.

Zabójcze ziemniaki

Dlaczego tak się stało? Ziemniaki zawierają glikoalkaloidy, które występują także w trujących roślinach psiankowatych.

e substancje sprawiają, że ziemniak może okazać się zabójczy w pewnych okolicznościach, nie tylko poprzez jego zjedzenie – ale także przez inhalację gazu, który wytwarza podczas gnicia. Poziom glikoalkaloidów wzrasta wraz z rozkładem ziemniaków. Substancje emitują toksyczny i niebezpieczny gaz, który pochłonął życie całej rodziny Hannah.

To cud, że dziewczynka przeżyła. 8-latka również zeszła do piwnicy, by poszukać rodziny, ale dzięki matce, która pozostawiła otwarte drzwi, gaz się zdążył rozprzestrzenić.
 
To prawdziwa tragedia… Mamy nadzieję, że szerzenie tej historii uratuje nie jedno życie, dlatego podzielcie się nią ze swoimi znajomymi.

ŹRÓDŁO: DAILYMAIL.CO.UK