"W zawodach Pucharu Świata w Ruce wystartują: Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Piotr Żyła, Maciej Kot, Jakub Wolny, Stefan Hula i Klemens Murańka" - poinformował oficjalnie PZN na swoim twitterowym koncie.

Trener Michal Doleżal decyzję ws. wyjazdu Żyły do Finlandii uzależniał od wyników badania tomografem, które reprezentant Polski przeszedł w szpitalu w Bielsku-Białej. W trakcie niedzielnego konkursu indywidualnego PŚ w Wiśle Piotr Żyła uderzył głową w zeskok i jego występ w Ruce stanął pod znakiem zapytania.

- Było widać, że mocno uderzył głową. To są trudne sytuacje dla trenera i nie ukrywam, że lekko ugięły się pode mną nogi - skomentował Doleżal.

Na szczęście, lekarze mieli dobre wieści do przekazania. Tomografia komputerowa nie wykazała bowiem żadnych skutków ubocznych uderzenia w głowie 32-letniego skoczka 

Plan zawodów PŚ w Ruce zakłada rozegranie dwóch konkursów indywidualnych - w sobotę (30 listopada) i niedzielę (1 grudnia). Oficjalny trening i kwalifikacje do sobotniego konkursu odbędą się w piątek (29 listopada).