Najcieplej w sobotę będzie na południu i zachodzie Polski, gdzie termometry miejscami mogą wskazać nawet do 13 stopni. Zachmurzenie będzie umiarkowane i duże. Na wschodzie przejdą opady deszczu lub mżawki, w godzinach porannych możliwe są także opady marznące i powodujące gołoledź. Na Mazurach możliwy również deszcz ze śniegiem.

Uwaga! Na wschodzie będzie ślisko. Dla woj. lubelskiego i podkarpackiego zostały wydane ostrzeżenia o marznących opadach. Kierowcy powinni zachować szczególną ostrożność na drodze.

Temperatura maksymalna we wschodniej połowie kraju wyniesie od -2 stopni do 5 stopni, na pozostałym obszarze od 6 stopni do 13 stopni.

Wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty, południowo-wschodni i południowy. Wyjątkowo da się we znaki w górach. Na Przedgórzu Sudeckim porywy osiągną do 80 km/h, w Tatrach do 70 km/h, a w Sudetach - 120 km/h.

Przez cały dzień obowiązywać będzie ostrzeżenie o silnym wietrze dla południowych powiatów woj. dolnośląskiego.

Pogoda w nocy

W nocy zachmurzenie umiarkowane i duże, lokalnie w Wielkopolsce oraz na Śląsku Górnym i Opolskim możliwy słaby deszcz. Na północnym wschodzie opady deszczu marznącego powodującego gołoledź, deszczu ze śniegiem i śniegu. Nad ranem w kotlinach sudeckich mgła ograniczająca widzialność do 400 m.

Temperatura minimalna we wschodniej połowie kraju oraz na Pomorzu od -3 stopni do 2 stopni, na pozostałym obszarze 3 stopni do 6 stopni. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, południowo-wschodni i południowy. Na Przedgórzu Sudeckim porywy wiatru do 75 km/h, w Sudetach do 100 km/h, z upływem nocy stopniowo słabnące.

Pogoda w Warszawie

W Warszawie zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Temperatura maksymalna wyniesie 2 stopnie. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, południowo-wschodni. W nocy zachmurzenie duże. Temperatura minimalna wyniesie 1 stopień. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, południowo-wschodni.