Roznegliżowana kobieta, wspinająca się i wijąca na kratach, przy wtórowaniu męskich żartów i śmiechów. Nie, to nie opis występów w nocnym lokalu, lecz fragment nagrania, które miało zostać zarejestrowane we włocławskiej komendzie policji. Na krótkim filmie widzimy niemal całkiem nagą kobietę, która wspina się po kracie komendy, budząc tym ogólne rozbawienie nagrywających. Ich komentarze przeplatane są śmiechem i wulgaryzmami. Co jakiś czas nawołują kobietę do zejścia z krat, by ich "nie powyginała". W końcu jeden z nich prosi kobietę o zejście, a kolegów o wyłączenie muzyki, co w końcu skutkuje wykonaniem przez panią polecenia.

Jak informuje portalwloclawek.pl, nagranie prawdopodobnie zostało wykonane w kwietniu. To właśnie wtedy policjanci mieli zatrzymać przed jedną z restauracji rozbierającą się kobietę "Kobieta nagrana na filmiku znana jest włocławskiej policji oraz mieszkańcom śródmieścia. (...) Wówczas osoby, które znają kobietę pisały w komentarzach na Facebooku Portalu Włocławek, że kobieta jest chora i wymaga opieki - czytamy na portalwloclawek.pl.

Sprawa wywołała ogólne oburzenie, a policjantów, którzy uczestniczyli w "sesji" spotkały już pierwsze konsekwencje. - W związku z ujawnieniem nieetycznego postępowania funkcjonariuszy z Włocławka, którzy nagrali krępujące zachowanie osoby przebywającej w budynku policji informuję, iż czynności wobec tych funkcjonariuszy wykonywało Biuro Spraw Wewnętrznych. O sprawie powiadomiliśmy także prokuraturę we Włocławku - informuje w oświadczeniu policja.

- W związku z  naruszeniem zasad etyki zawodowej oraz prokuratorskimi zarzutami przekroczenia uprawnień, które przedstawione zostały jednemu z funkcjonariuszy KMP z Włocławka informuję, iż wobec dwóch policjantów wszczęto postępowania dyscyplinarne. Obaj funkcjonariusze już w poniedziałek (18.11) zostali zawieszeni w czynnościach służbowych. Natychmiast wszczęto także procedury związane ze zwolnieniem ich ze służby w policji - czytamy w piśmie, opublikowanym przez młodszą inspektor Monikę Chlebicz.

(Źródło: portalwloclawek.pl, Fakt24.pl)