Najważniejsze w poniższych ćwiczeniach jest to, aby wykonywać je regularnie. Pora i miejsce nie ma znaczenia, ale staraj się poświęcać na nie chwilę każdego dnia.

1. Masaż czoła na wygładzenie zmarszczek

Ustaw łokieć na biurku i zwróć dłoń ku czołu. Ułóż czoło na dolnej części dłoni i rozluźnij szyję. Wykonuj okrężne ruchy zachowując delikatny nacisk, przesuwając dłoń od brwi po linię włosów. Powtarzaj ruchy aby pokryć całą powierzchnię czoła.

2. Zaciskanie rąk aby zachować młodość i zdrowie skóry i żył

Wykonaj 20 powtórzeń, 3-4 razy dziennie. Z czasem zauważysz, że dzięki nabraniu elastyczności, żyły na dłoniach stały się mniej widoczne.

3. Wibro-gimnastyka

by zapewnić prawidłową cyrkulację limfocytów (co uchroni przed opuchlizną i zbieraniem się płynu w ciele), poprawić krążenie krwi, i czuć się świeżo każdego ranka, wypróbuj to proste ćwiczenie:

Unieś pięty około 1 cm, następnie powoli opuść je na podłogę. Powtórz to ćwiczenie około 100 razy. Najlepiej wykonywać je bez butów.

4. Mini-ćwiczenia na kształtowanie pośladków

Ćwicz pośladki, nawet jeśli nie chodzisz na siłownię.

1. Naprzemiennie napinaj i rozluźniaj mięśnie pośladków przez 20 sekund, a następnie rób 10-sekundową przerwę. Powtórz ćwiczenie 5 razy.

2. Napinaj pośladki podczas chodzenia. Kiedy wykonujesz krok prawą nogą, napinaj prawy pośladek, i vice versa. 30 kroków ćwiczeń, 30 kroków odpoczynku. 5 powtórzeń.

5. Kręcenie głową na rozluźnienie mięśni szyi

To proste ćwiczenie złagodzi napięcie mięśni i poprawi przepływ krwi w naczynkach na twarzy.

Masuj tył szyi, zaczynając od dolnej części i kierując się ku głowie. Następnie, siedząc lub stojąc z wyprostowanymi plecami, powoli odwracaj głowę w obie strony. Powtórz 20 razy.

6. Wciąganie brzucha

Siedząc lub stojąc z wyprostowanymi plecami wykonaj wdech i wydech, a następnie wstrzymaj oddech z wciągniętym brzuchem. Utrzymaj tę pozycję przez 10-15 sekund. Wykonaj 5 powtórzeń.

To ćwiczenie nie powinno być wykonywane bezpośrednio po posiłkach.

Źródło: brightside.me