Mariusz G. oskarżony jest o zabójstwo trzech kobiet z Kołobrzegu. Seryjny morderca po raz pierwszy wyraził skruchę i poprosił rodziny ofiar o wybaczenie.

– Oskarżony prosi o wybaczenie rodziny swoich ofiar: 43 - letniej Iwony K., 37 - letniej Anety D. i 54 - letniej Bogusławy R. Zdaje sobie sprawę z ciężaru winy jaką ponosi i chciałby jakoś zadośćuczynić za doznane krzywdy – poinformował w rozmowie z „Głosem Szczecińskim" mecenas Edward Stępień. – Mariusz G. zaprzecza, aby motywem jego działania była chęć wzbogacenia się. ie Działał z premedytacją, a do zabójstw, za każdym razem, dochodziło w sytuacjach nagłych, konfliktowych, w których oskarżony nie był w stanie zapanować nad emocjami (...) Deklaruje, że będzie starał się zadośćuczynić za krzywdy, które popełnił.

Jak dodał w „Głosie Szczecińskim" mecenas Stępień, oskarżony ponoć jest w kiepskiej formie psychicznej. Zamierza jednak współpracować z policją, która dąży, by wyjaśnić wszystkie zbrodnie, których się dopuścił.

Wraz z Mariuszem G. policja zatrzymała jego Dorotę Ł., która usłyszała zarzut przywłaszczenia mienia 54-letniej Bogusławy R. W areszcie przebywa też Sebastian T. , któremu prokuratura zarzuca paserstwo i niszczenie dokumentów.

Tak planował i mordował

Mariusz G. swoje zbrodnie planował w najmniejszych szczegółach. A że lubił porządek, zacierał po sobie ślady jak prawdziwy profesjonalista! – To miało ogromny wpływ na to jak planował, jak wyszukiwał swoje ofiary, a potem przygotowywał się do kolejnych zbrodni – twierdzi Jerzy Pobocha, psychiatra i biegły sądowy.

Na podstawie zdobytych nieoficjalnych informacji, spróbowaliśmy odtworzyć, jak Tulipan z Kołobrzegu w bestialski sposób zamordował Bogusławę R. (†54 l.) – jego ostatnią, odnalezioną ofiarę.

7 czerwca tego roku rozwódka pracująca jako kucharka w czterogwiazdkowym kołobrzeskim hotelu umówiła się z Mariuszem G. Ten miał poprosić ją, żeby zawiozła go swoim autem do mechanika. Wszystko wskazuje na to, że kobieta zginęła właśnie wtedy. Gdzieś w lesie między Kołobrzegiem a wsią Obroty. Jej ciało morderca zakopał jej ciało w płytkim grobie w lesie niedaleko tej wsi. To właśnie w tej miejscowości policja odnalazła samochód zamordowanej kobiety. Stał zaparkowany u Sebastiana T., kolegi Tulipana z czasów szkolnych.

– Wstępne ustalenia biegłych wykazały że 54-latce zadano ciosy ostrym narzędziem w okolicę klatki piersiowej i szyi i to właśnie one doprowadziły do jej śmierci – informuje Joanna Biranowska-Sochalska, rzecznik prasowa prokuratury w Szczecinie. 

W samochodzie podobno nie znaleziono żadnych śladów zabójstwa. Wszystko zostało wysprzątane. Co więc zdradziło zabójcę? Gdzie popełnił błąd? Prawdopodobnie to siekiera i szpadel, które miały zostać znalezione przez śledczych w samochodzie Mariusza G. Biegli mieli stwierdzić, że na obu przedmiotach znajdowało się DNA zamordowanej kobiety.

Kalendarium zbrodni seryjnego mordercy z Kołobrzegu

– Wiosna 2016 r. - zaginięcie Iwony K. (†31 l.). Do jej mieszkania wprowadza się Mariusz G.

– 10 października 2018 r. - zaginięcie Anety D. (†37 l.). Jej mieszkanie Mariusz G. sprzedał.

– 7 czerwca 2019 r. - policja wydaje komunikat, że w Kołobrzegu zaginęła 54-letnia Bogusława R.

– 12 czerwca 2019 r. - do aresztu trafia Mariusz G. oskarżony o zagarnięcie mienia osoby zaginionej i jego narzeczona Dorota Ł.

– Czerwiec-listopad 2019 r. - po aresztowaniach policjanci przeszukują lasy w okolicach miejscowości Obroty. Na terenie starej piaskarni odkrywają grób, a w nim ciało zaginionej w czerwcu Bogusławy R.

– 6 listopada 2019 r. - Mariusz G. usłyszał zarzut zabójstwa Bogusławy R.

– 8 listopada 2019 r. - prokuratura po odnalezieniu kolejnych leśnych grobów oskarżyła Mariusza G. o zabójstwo dwóch innych zaginionych kobiet, Iwony K. i Anety D.

Źródło: Głos Szczeciński