Deląg – w roli Michała – nie zagrzał długo miejsca w hitowym serialu TVP 2, a grany przez niego bohater wyjechał do Szwecji, porzucając Joannę. Wtedy w jej życiu pojawił się Leszek – przystojny biznesmen. Między nimi wybuchło wielkie uczucie. I kiedy wydawało się, że Asia wreszcie znalazła odpowiedniego mężczyznę, wyszło na jaw, że będzie on miał dziecko z inną kobietą. Dla dziewczyny będzie to cios. Nic więc dziwnego, że zdecydowała, że nie chce odbierać dziecku ojca i pozbędzie się kochanka ze swojego życia.

Zupełnie przypadkiem w tym samym czasie do Polski wróci Michał. Kiedy dowie się o cierpieniu swojej byłej ukochanej, po raz kolejny będzie chciał zdobyć jej serce. Najpierw wyrzuci Leszka z domu, który mu wynajmował. Potem roztoczy przed Joanną wizję wspólnej przyszłości.

Za kulisami mówi się, że Deląg ma swoistą misję specjalną. Ma pomóc wygasić wątek bohaterki granej przez Kurdej-Szatan. Scenarzyści będą mogli wysłać jej Asię z Michałem do Szwecji. I tak zakończy się współpraca Basi z telewizją publiczną. Ale jej fanów uspokajamy. Aktorka świetnie radzi sobie w Polsacie – ma serial „W rytmie serca” oraz bryluje w „Tańcu z gwiazdami”.