1.Łagodzą trądzik

Jedzenie migdałów jako sposób na poprawę cery to sposób od dawna praktykowany na Bliskim Wschodzie. Duża zawartość witaminy E i antyoksydantów sprawia, że są one idealnym produktem dla osób zmagających się z trądzikiem i innymi problemami skórnymi.

2.Pomagają w walce z cukrzycą

U pacjentów cierpiących na cukrzycę typu 2, którzy zaczęli regularnie spożywać migdały, zauważono obniżenie poziomu cholesterolu i cukru we krwi. Jest to zasługa bogatej mieszanki minerałów w tym produkcie.

3.Pomagają wrócić do formy po porodzie

Indie słyną z tradycji jedzenia migdałów jako naturalnego środka regulującego procesy zachodzące w organizmie kobiety po porodzie, i zapewniającego dużą dawkę energii. Dodatkowo, ich spożywanie zmniejsza ryzyko powstawania rozstępów.

4.Mogą sprawić, że twoje dziecko będzie mądrzejsze

Migdały stymulują aktywność mózgu. Już 74 g migdałów tygodniowo może pozytywnie wpłynąć na inteligencję dziecka. Hiszpańscy naukowcy przeprowadzili badanie polegające na obserwacji 2208 kobiet w ciąży, a następnie dzieci w wieku 1, 5, i 8 lat. Wykazało ono, że dzieci, których matki spożywały migdały podczas ciąży, osiągały lepsze rezultaty w testach na inteligencję.

Źródło: brightside.me