Dużo śniegu leży już m.in. w Beskidach. Wielu turystów spędzających tam długi weekend było mocno zaskoczonych zimową aurą. - Od rana pada śnieg. Napadało go od 5 do 10 centymetrów - stwierdził w rozmowie z "Dziennikiem Zachodnim" Jakub Szupieńko, gospodarz położonego na wysokości 1262 m n.p.m. schroniska na Hali Lipowskiej.

Zamieszczone w sieci zdjęcia i filmy pokazują, że w okolicy robi się coraz bardziej biało. A to dopiero początek, bo puchu w najbliższych dniach ma przybywać niemal codziennie.

Live streaming! ????????????????❄️????????????????

Opublikowany przez Hala Lipowska Niedziela, 10 listopada 2019

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał na niedzielną noc ostrzeżenia przed opadami śniegu. W rejonach podgórskich, gdzie wieczorem ma padać deszcz, w nocy przejdzie on właśnie w opady białych płatków.

Miejscami może ich spaść do 20 centymetrów. Temperatura będzie się z kolei wahać od -1 na Kasprowym Wierchu do 5 stopni Celsjusza w Zakopanem.

Pogoda na przyszły tydzień. Deszcz i śnieg

11 listopada, czyli w Święto Niepodległości pogoda będzie jeszcze dość łaskawa. Poniedziałek w większości kraju zapowiada się pogodnie. Przelotne opady spodziewane są wyłącznie na wschodzie. Termometry pokażą od 7 kresek na Suwalszczyźnie i Podlasiu do 10 na Dolnym Śląsku.

We wtorek śniegu znów mogą się spodziewać mieszkańcy rejonu Sudetów i Tatr. Z kolei opady deszczu - do 10 litrów na metr kwadratowy - zagoszczą nad większością kraju. Pogodnie tylko na Pomorzu Zachodnim, Ziemi Lubuskiej oraz wschodzie. Temperatura będzie się wahać od 8 st. C na północy do 13 st. C na Rzeszowszczyźnie.

Śnieg w górach szybko nie odpuści. Padać - przynajmniej w Sudetach i Tatrach - ma również w środę. W wielu rejonach Polski przelotny deszcz, miejscami intensywny do 20 l/mkw. "Temperatura wyniesie od 7 st. na Pomorzu do 14 st. na Rzeszowszczyźnie" - informuje TVN Meteo.

Portal dodaje, że "opady śniegu są niewykluczone również w czwartek". "Termometry pokażą wtedy od 8 st. C na Pomorzu do 13 st. C na Podkarpaciu" - czytamy. Opady mają tego dnia ominąć mieszkańców Suwalszczyzny. Poza tym deszcz do 10 l/mkw.

Nadciąga zima????❄

Są takie miejsca w Beskidach, gdzie nieśmiało sypnął już pierwszy śnieg ❄ Co to oznacza? Szykujcie narty, deski, skitury, stuptuty, termosy ❄ ???????????????????????????????????? ???????????????? ❄

Opublikowany przez Beskidy Czwartek, 7 listopada 2019