Dla kogo tanie OC?

Mniej za OC zapłacą ci, którzy mają nienaganną historię ubezpieczeniową, mieszkają w małej miejscowości, mają więcej niż 35 lat i poruszają się pojazdem o niezbyt dużej pojemności silnika.

Szacunkowo, jeśli jesteśmy ponad 30-letnim właścicielem samochodu z niewielkim silnikiem i nie mieszkamy we Wrocławiu, Gdańsku czy Warszawie, a nasza historia ubezpieczeniowa to brak szkód w ostatnich latach, za OC nie powinniśmy zapłacić więcej niż 500-650 zł rocznie -zauważa Bartosz Salwiński z Punkta.

Średnie ceny OC w polskich miastach - maj 2019

OC poniżej 300 zł

Z danych Punkta wynika, że liczba polis poniżej 300 jest całkiem duża. Najtańsza polisa z kwietnia 2019 wyniosła 202 zł i znalazł ją kierowca Fiata 126p z małopolski.

Najtańsze oferty ubezpieczenia OC w kwietniu 2019

Warto jednak pamiętać, że przed wyborem, cenę trzeba dobrze zweryfikować - to znaczy porównać ofertę nie jednej czy dwóch firm, ale co najmniej 5 czy 6 towarzystw. Najłatwiej jest to zrobić w porównywarce ubezpieczeniowej.

Tymczasem połowa polskich kierowców nie porównuje cen ubezpieczeń i w efekcie przepłacają. A można sporo oszczędzić. Np. dla młodych kierowców różnice w cenach wynoszą nawet kilkaset złotych za ubezpieczenie o tym samym zakresie.