Psycholodzy sądzą jednak, że sny są odbiciem naszego obecnego stanu, a nasza podświadomość próbuje czasami powiedzieć nam przez nie coś ważnego.

Choć każdy człowiek ma własne sny, niektóre ich scenariusze powtarzają się u wielu z nas. Są one na tyle popularne, że psycholodzy zinterpretowali ich powody, a także znaczenie w prawdziwym życiu, Oto co oznacza 7 najpopularniejszych snów:

1. Spadanie

W dorosłym życiu częściej spotykamy się ze spadaniem niż lataniem. Według psychologów, spadanie symbolizuje strach przed utratą kontroli. W twoim życiu zaszły jakieś drastyczne zmiany, przez co utraciłaś kontrolę nad pewnymi jego aspektami. Zastanów się w której sferze życia (pracy, związku, finansach, zdrowiu) czujesz się najbardziej niepewnie i poszukaj sposobu aby to naprawić.

2. Wypadanie zębów, rany i śmierć

Nasza podświadomość interpretuje zęby jako broń, symbol siły. Tego typu sny mogą oznaczać, że z jakiegoś powodu straciłaś pewność siebie i coś cię gnębi. Innym wytłumaczeniem jest ukryty gniew – tłumimy gniew poprzez zaciskanie szczęki, co może doprowadzić do pękania zębów. Taki sen może sygnalizować, że czas pozbyć się negatywnych uczuć.

Sny, w których nasi najbliżsi są ranni, chorzy, lub umierający powodują obawy i niepewność, ale według psychologów oznaczają one strach przed przyszłością i nieuniknionymi zmianami zachodzącymi w naszych bliskich.

3. Oblanie egzaminu czy publicznego występu

Masz właśnie pisać egzamin ale zdajesz sobie sprawę, że nic nie pamiętasz, albo nie możesz wydusić z siebie słowa stojąc przed tłumem ludzi. Te sny dotykają nie tylko uczniów, ale także osoby, które dawno skończyły już szkołę. Są one najczęściej spowodowane stresem przeżytym na krótko przed pójściem spać.

4. Nieodpowiedni strój lub nagość

Jeśli śnisz, że jesteś w miejscu publicznym mając na sobie nieodpowiedni strój, lub będąc całkiem nago, ważne aby zwrócić uwagę na emocje towarzyszące takiemu doznaniu. Zwykle jest to wstyd i zażenowanie, oznaczające że nie czujesz się dobrze w nowej pracy czy związku, i boisz się, że inni odkryją twoją słabość.

Jednak, jeśli nie czujesz we śnie żadnego wstydu, lecz dumę, ma on przeciwne znaczenie. Możliwe, że czujesz się niedoceniona i chciałabyś aby inni dostrzegli twoje talenty i osobowość.

5. Ucieczka lub bycie prześladowanym

Takie sny mają różne znaczenia. Osoby unikające konfliktu i obawiające się przed postawieniem na swoim często mogą doświadczać snów, w których ktoś ich goni.

Zwróć uwagę na to, co cię goni – może to być symbol nieprzyjemnego uczucia lub sytuacji, o której wolisz nie myśleć w prawdziwym życiu. Na przykład długi lub uzależnienie. Ściga cię osoba, którą znasz? Pomyśl z kim lub z czym ją utożsamiasz. Może ona ukazywać jakąś osobę, albo nawet część twojej osobowości, do której nie chcesz się przyznać.

6. Katastrofa lub apokalipsa

Wiele osób śni o scenariuszu, w którym padli ofiarą naturalnego kataklizmu lub katastrofy wywołanej przez ludzi. Boimy się wówczas o życie nasze i naszych bliskich. Takie sny mogą wskazywać na problemy osobiste, które wymknęły się spod kontroli, lub są rezultatem poczucia zagrożenia. Oczywiście, ciągłe wiadomości w mediach o katastrofach i atakach terrorystycznych wcale nie polepszają sytuacji. W rezultacie, czujemy się bezbronni w obecnym świecie.

7. Ciąża

Choć może to brzmieć dziwnie, nie tylko kobiety śnią o ciąży. Symbolizuje ona, że coś rozwija się wewnątrz nas. Twoja podświadomość może śnić na przykład o „narodzinach” nowego fascynującego projektu. Może to być wszystko, od napisania książki do remontu domu. Czas postawić sobie cel i pokazać światu, że potrafisz poradzić sobie w nowej roli.

Źródło: brightside.me