Do drogowego dramatu doszło na drodze krajowej numer 94 w Sławkowie (powiat będziński). Około godziny 14.00 zderzyły się tam dwa samochody osobowe.

Według wstępnych ustaleń policji, 76-letni mężczyzna kierujący Toyotą Yaris, wymusił pierwszeństwo przejazdu, po czym zderzył się z nadjeżdżającym z przeciwka samochodem BMW X5.

W wyniku tego bardzo poważnego zderzenia, śmierć poniosły dwie osoby. Mowa o 70-letniej pasażerce Toyoty, a także 46-letnim kierowcy BMW. Według informacji świadków, długo trwała reanimacja jednej z tych osób, jednak niestety, pomimo wysiłku lekarzy, nie udało się jej uratować.

W wypadku ranny został 76-letni kierowca Toyoty, a także 11-letnia pasażerka BMW. Oni z poważnymi obrażeniami trafili do szpitala. Aby zapewnić jak najszybszy transport do szpitala, do akcji wkroczył śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

W akcji ratunkowej uczestniczyło aż sześć zastępów straży pożarnej. Strażacy musieli uwolnić uwięzionych poszkodowanych, którzy byli zakleszczeni w pojazdach. Dopiero wtedy można było przystąpić do udzielania im pomocy.

Policja dokonała oględzin miejsca tragedii i wykonała dokumentację fotograficzną. Wszystko to pomoże ustalić dokładne okoliczności i przyczyny tego wypadku.

Polecany artykuł: