Przedostatni dzień października zaskoczył mieszkańców niemal całej Polski przymrozkami i gęstymi mgłami. Podobnych pogodowych atrakcji trzeba się spodziewać także w czwartek 31 października. Nad ranem samochody trzeba będzie skrobać we wszystkich regionach kraju. Temperatura spadnie w nocy nawet do 3 kresek poniżej zera. W dzień możemy się natomiast spodziewać od sześciu stopni na Suwalszczyźnie do 10 na Dolnym Śląsku. W całym kraju będzie pogodnie, z wyjątkiem woj. warmińsko-mazurskiego i podlaskiego - tam wystąpią przelotne opady deszczu.

Pogoda na Wszystkich Świętych

A jaka pogoda zapowiada się na Wszystkich Świętych? 1. listopada nad ranem synoptycy także przewidują niewielkie przymrozki, jednak w ciągu dnia pogoda będzie już znacznie lepsza. W całym kraju będzie słonecznie z niewielkim zachmurzeniem. Temperatura wzrośnie o kilka kresek w porównaniu do poprzedniego dnia i wyniesie 7 stopni Celsjusza na północnym wschodzie kraju, 10 stopni na północy, zachodzie i w centrum oraz od 11 do 12 stopniu na południu Polski.

Kolejne dni cieplejsze

Pierwszy tydzień listopada zapowiada się znacznie przyjemniej. Do Polski zacznie napływać cieplejsze powietrze znad Zatoki Biskajskiej, dzięki czemu termometry w całym kraju będą wskazywać w ciągu dnia ponad 10 stopni Celsjusza, a w najcieplejszym prognozowanym dniu, czyli w środę 6 listopada, mogą dobić nawet do 20 kresek na południu i wschodzie kraju. Choć temperatury będą przyjemne, to aura będzie zmienna - w następnych dniach deszcz będzie przeplatał się ze słońcem.

Następne przymrozki prognozowane są na 13. listopada.

(Źródło: TVN Meteo/WP)