Katarzyna Dowbor - choroba Gravesa-Basedova

Nadczynność tarczycy to stan kliniczny wynikający z niewłaściwie wysokiej aktywności hormonów tarczycy w tkankach. Charakterystyczne są w takim przypadku wybałuszone oczy oraz złe samopoczucie. Dziennikarka w czasie choroby przeżyła wyjątkowo ciężkie chwile.

Choroba zaatakowała w okresie wielkich, stresujących zmian w moim życiu, gdy zmuszono mnie do odejścia po wielu latach z telewizji publicznej i bałam się o przyszłość - opowiadała Dowbor w rozmowie z "Holistic Health".

Katarzyna Dowbor podjęła się operacji

Dziennikarka podjęła się operacji rok temu. To była najlepsza decyzja w jej życiu. Dziś opowiada o tym z ulgą i na łamach faktu wyznała co czuję.

Czuję się lepiej. To była bardzo dobra decyzja. Nawet blizny już nie widać i jest super. Nie muszę też się martwić i zastanawiać, jak to będzie. Mogę normalnie funkcjonować.  Biorę mniejszą dawkę leku podstawowego, organizm powoli się do tego przyzwyczaja. Jeżeli jest szansa na lepsze życie, to warto się leczyć. Ponieważ do końca życia muszę brać lek, który zastępuje tarczycę, chodzę do lekarza raz na dwa, trzy miesiące na kontrolę. Na razie mam dobre wyniki badań - mówiła dziennikarka.