Chociaż w niektórych gospodarstwach zostało coraz mniej kandydatek, nie oznacza to wcale spokojnej i sielskiej atmosfery. Najbardziej emocjonująco jest u Seweryna, który wyraźnie faworyzuje młodziutką Marlenkę, wzbudzając tym samym zazdrość pozostałych dziewczyn.

Siódmy odcinek "Rolnika" zapowiada się dość dramatycznie: niektórzy pojadą na romantyczną przejażdżkę traktorem, inni zaczną wysuwać oskarżenia o kłamstwa...

Przypomnijmy, że o Seweryna dalej walczą Marlena Bazylczuk (22 l.), Joanna i Diana (29 l.). Adrian w domu sprawdza Agatę (31 l.), Wioletę (30 l.) i Ilonę (32 l.). U Jakuba została zaś tylko Anna (34 l.), a w gospodarstwie Sławomira pojawiły się Natalia Niemiec (25 l.), Marta (30 l.) i Małgorzata.

Rolnik szuka żony 6 - Odcinek 7

Jakub już wybrał. Ale reszta rolników ma to zadanie wciąż przed sobą... Widzimy się w niedzielę o 21:15

Opublikowany przez Rolnik szuka żony TVP Czwartek, 24 października 2019

Odcinek zaczął się od wątku Seweryna. Nocne rozmowy bardzo zmieniły postrzeganie rolnika w oczach Diany, która zaczęła wątpić w jego szczerość. Przy latte zaczęli wyjaśniać sobie najważniejsze kwestie. Dziewczyna była zainteresowana, dlaczego Marlenka dostała pokój najbliżej Seweryna. - To nie ma znaczenia - zaprzeczył chłopak, przyznał jednocześnie, że Marlena wywołuje u niego szybsze bicie serca.

- Czy szukałeś Marleny na Instagramie, na Facebooku przed programem? - drążyła Diana, sugerując, że Seweryn ma z Marlenką relację ukrywaną przed pozostałymi kandydatkami.

Tymczasem Sławomir zabrał na randkę Małgorzatę. Dziewczyna interesuje się fotografią i zapowiedziała, że zależy jej na rolniku.

Seweryn i Diana po kawie zamówili lody. Niestety, zimny przysmak zdecydowanie ostudził ich relacje. Dziewczyna przyszpilała rolnika pytaniami o szczerość. - Już tyle osób w życiu okłamało mnie, patrząc mi w oczy, że więcej tego nie zniosę - powiedziała. - Jesteś dla mnie skreślony.

Randka skończyła się szybko. Diana ujawniła, że Seweryn i Marlenka utrzymują bliski kontakt za plecami pozostałych dziewczyn, a na dodatek podczas niedawnego kopania ziemniaków chłopak znalazł bluzę tylko dla ukochanej Marleny. Diana musiała marznąć.

Reakcja Marleny była znamienna: uśmiechnęła się pod nosem na wieść, że Diana opuszcza gospodarstwo, ale serdecznie przytuliła dziewczynę na pożegnanie.

Romantyczny Adrian zorganizował dziewczynom jazdę ciągnikiem. Na pierwszy ogień poszła Ilona, która zaimponowała chłopakowi umiejętnościami za kółkiem. Agata była przerażona, ale dzięki temu w kabinie mogła liczyć na dotykanie Adriana. Okazało się, że hodowca kwiatów zupełnie inaczej odczytał tę atrakcję, bo dla niego była to zwykła rozrywka.

Sławomir i Małgorzata rozmawiali na pomoście. Romantyczne okoliczności, winogrono i butelka napitku spowodowały, że dziewczyna dała Sławkowi "mocne 7".

U Jakuba i Ani pełna sielanka: zaczęło się od kawki z luksusowego ekspresu, skończyło się w kombajnie. - Coraz bardziej mi on pasuje - powiedziała 33-latka, mając na myśli rolnika. Jazda kombajnem wypadła bardzo dobrze. - Samochód też dostaniesz - romantycznie zapowiedział Jakub.

Adrian postanowił tymczasem przepytać Wiolę, ale przez całą drogę milczeli zagadkowo. Skończyli przy stoliczku na polu, ale słońce tak raziło Adriana, że w ogóle nie miał ochotę na głębszą rozmowę. - Oglądałaś "Egzorcyzmy Emily Rose"? - zapytał mężczyzna, wykazując zainteresowanie okultyzmem. - Nie wiem, czy to dobry temat na randkę - przytomnie zauważyła dziewczyna. Ostatecznie stwierdzili, że "nie będzie między nimi iskry", co wydaje się nareszcie dobrą decyzją.

Jakub przy wysypywaniu zboża wykorzystał okazję i złapał Anię za talię. Dogadują się rewelacyjnie nawet przy silosie. Kobieta postanowiła mu zaimponować i wspięła się na zbiornik, co wywołało u Jakuba lęk wysokości.

- Mam sama pretensje do siebie - Marlenka uroniła łzy do kamery, będąc zmęczona gęstą atmosferą. - Za dużo wczoraj wypiłyśmy i zaczął się twój temat - powiedziała Sewerynowi nad pierogami. Okazało się bowiem, że tę informację wykorzystała Diana, wytykając chłopakowi kłamstwa. - Ja tobie też zaufałem - odgryzł się rolnik. - Wkur*iony jestem na maksa - dodał.

Na szczęście Kuba i Ania świetnie się dogadują. Pojechali na sushi, co miało być rekompensatą za pierwsze spotkanie.

Sławomir jest najwidoczniej miłośnikiem pikników, bo Natalię też zaprosił na kocyk. Dziewczyna zaczęła naciskać na rolnika, żeby zaczął określać swoje preferencje względem dziewczyn. Faktycznie, Sławek nie ma chyba jeszcze faworytki, chociaż był wyraźnie zafascynowany spojrzeniem Natalii. Chciał ją nawet podrapać i wciągnąć do lasu.


Wyświetl ten post na Instagramie.

Sławek rusza na randki...

Post udostępniony przez Rolnik szuka żony (@rolnikszukazonytvp)

Adrian i dziewczyny wybrali się na sesję fotograficzną na polu, ale kandydatki nie były jakoś zachwycone tym pomysłem. Na dodatek pomyślały, że Adrian składa im propozycję erotyczną...

W międzyczasie w życiu Seweryna nastąpił nowy problem: zaczęła cielić się krowa, czego rolnik jeszcze nie doświadczył. Wszystkiemu przypatrywała się zszokowana Marlenka. Graniczne przeżycie zbliżyło ich do siebie, bo Seweryn już spokojniej zapowiedział, że musi przemyśleć ten konflikt.

Ilona krok po kroku naprawia stosunki z Adrianem, na którego była trochę obrażona. Ania i Jakub skończyli randkę na rowerach, a rolnik był wyraźnie rozemocjonowany przeżyciami: wszedł na silos mimo lęku wysokości, zjadł sushi i jechał rowerem. - Do zakochania jeden krok, jestem bardzo szczęśliwy - powiedział na koniec.

Za tydzień w gospodarstwach rolników pojawią się goście.