1.Ciasne ubrania

Podczas lotu, nasze ciało poddawane jest przeciążeniu, które najmocniej wpływa na naczynia krwionośne. Gdy dołożymy do tego konieczność spędzenia długich godzin w niewielkim fotelu, łatwo o zaburzenie krążenia krwi. Dlatego, ważne aby podczas lotu unikać obcisłych ubrań, dodatkowo utrudniających ten proces.

2.Jeansy

Podobnie jak w przypadku ciasnych ubrań, zapięte paskiem jeansy zdecydowanie nie są komfortowym wyborem na podróż samolotem.

3.Stanik w standardowym rozmiarze

Innym częstym efektem ubocznym latania jest lekka opuchlizna. Jeżeli założymy nasz standardowy dopasowany stanik, duża część lotu może stać się prawdziwą torturą, gdy ramiączka zaczną wpijać się w twoje ramiona i plecy. Najlepszym rozwiązaniem jest stanik sportowy.

4.Kombinezon

Luźny kombinezon może wydawać się dobrym wyborem, ale szybko zmienisz zdanie gdy będziesz zmuszona skorzystać z łazienki.

5.Spodnie z niskim stanem

Setki osób siedziały na tym samym siedzeniu co ty. Na samym pasie znaleźć można przynajmniej 90 różnych rodzajów bakterii na centymetrze kwadratowym. Nie warto ryzykować infekcją skórną.

6.Nowe buty

Wybierając obuwie do lotu, pamiętaj że twoje stopy mogą nieco spuchnąć. Nawet najwygodniejsze nowe buty mogą wówczas okazać się zbyt ciasne. Najlepiej postawić na wygodne, rozchodzone obuwie.

7.Buty na obcasie

Nawet jeśli urodziłaś się by kroczyć po wybiegu, noszenie butów z wysokim obcasem podczas lotu zdecydowanie nie jest dobrym pomysłem. Nie chodzi tu o komfort, lecz o bezpieczeństwo. W razie ewakuacji nie będziesz w stanie szybko wyjść z samolotu w szpilkach, a nie zawsze jest czas by je zdjąć.

8.Ubrania z klamrami i innymi metalowymi elementami

Na różnych lotniskach skanery działają z różnym natężeniem. W niektórych przypadkach wykrywają one nawet metalowy zamek czy dużą spinkę. Lepiej oszczędzić sobie zachodu i zminimalizować ryzyko nieprzyjemności.

9.Ubrania zabronione przez dane linie lotnicze

Wiele linii lotniczych posiada własne zastrzeżenia i przepisy. Niektóre zabraniają kobietom noszenia legginsów podczas lotu, inne nie wpuszczą cię na pokład jeżeli twój strój jest zbyt odkrywający lub posiada obraźliwe słowa czy hasła.

10.Perfumy

Oczywiście, perfumy nie są ubraniem, ale wciąż stanowią część twojego image. Postaraj się unikać używania mocnych perfum przed lotem z uwagi na innych pasażerów. Mogą one wywołać nieprzewidywalną reakcję. Atak astmy czy reakcja alergiczna nie należą do najprzyjemniejszych doświadczeń, szczególnie podczas lotu.

Źródło: brightside.me