1. Rozwój osobisty

Kiedy jesteś w zdrowym związku, ciągle rozwijasz się w wielu aspektach. Poznajesz nowych przyjaciół, zmieniasz pracę na lepszą, rozwijasz karierę. Twój partner zawsze będzie cię wspierał, bez cienia zazdrości.

2. Podejście do partnera

Jedną z głównych zasad związku jest akceptowanie partnera takim jakim jest. Oczywiście, możesz wierzyć, że jesteś w stanie go zmienić albo wpłynąć na jego poglądy, ale nie powinnaś mu niczego narzucać. Takie zachowanie kończy się zwykle kłótnią.

Partner, który cię kocha, zawsze będzie wspierał twoje szalone, a nawet niedorzeczne pomysły, nie dlatego że musi, ale dlatego, że podziela twoje zainteresowania.

3. Emocje

Nie powinnaś czuć się niekomfortowo w obecności partnera. Jeśli jednego dnia jesteś szczęśliwa z jego towarzystwa, a drugiego masz ochotę go rzucić, czas przemyśleć wasz związek. Tak niestabilne emocje są charakterystyczne dla niedojrzałych par.

4. Udowadnianie swojej miłości

Partnerzy w dojrzałym związku wiedzą, że kochają się i czują się razem świetnie. Jeśli ty lub twój partner potrzebujecie dowodów waszej miłości, pokazuje to, że jedno z was ma wątpliwości co do szczerości waszego związku.

5. Postrzeganie siebie

Poważny związek to związek między dwójką dojrzałych osób, które nie usiłują kompensować własnych wad używając partnera. Jeśli związek opiera się na pragnieniu poniżania i ubliżania partnerowi, nie ma on przyszłości.

6. Problemy

Każdy związek mierzy się od czasu do czasu z problemami. Mogą one dotyczyć jednego lub obu partnerów. Jednak w silnym związku, problemy tylko umacniają waszą więź. Partnerzy nie oskarżają się wzajemnie, zamiast tego pokonują przeszkody wspólnie.

7. Pewność

Zazdrość to jedna z najczęstszych przyczyn rozpadu związków. Jeśli ty i twój partner jesteście pewni swojej szczerości i ufacie sobie wzajemnie, nie będziecie odczuwali potrzeby kontrolowania poczynań drugiej osoby.

Nie znaczy to jednak, że powinniście być naiwni – ciągłe wymówki typu „wyjazdy służbowe” i „spotkania w pracy” powinny wzbudzić twoją czujność.

8. Miłość

Jedną z najważniejszych cech dojrzałego związku jest umiejętność dzielenia się miłością. Jeśli jesteś pewna swoich uczuć i nie  chcesz skrzywdzić partnera, będziesz dzieliła się z nim tym pięknym uczuciem.

Źródło: brightside.me