Ta historia, opisana na portalu Reddit, jest doskonałym przykładem dlaczego wręczenie testów DNA członkom własnej rodziny nie jest zbyt dobrym pomysłem. Owszem, w większości przypadków odkryje się coś nieszkodliwego, na przykład egzotyczne korzenie, ale co jeśli dowiemy się czegoś, o czym nie powinniśmy wiedzieć? Na niewygodną prawdę jest czas i miejsce, ale z pewnością nie jest nim okres świąteczny.

„Kilka tygodni temu, firma AncestryDNA miała wyprzedaż swoich produktów. Uznałem, że to fajny pomysł na prezent, więc kupiłem 6 sztuk pod choinkę. Po jednym dla mnie, mamy, taty, brata i dwóch sióstr.

Jak tylko otworzyliśmy prezenty, mama zaczęła panikować. Mówiła nam, że nie chce abyśmy użyli testów, bo zawierają ponoć niebezpieczne chemikalia. Wyjaśniliśmy jej, że testy są całkowicie bezpieczne, ale wciąż była widocznie poddenerwowana. Później zaczęła przekonywać nas, że tylko jedno z dzieci powinno przeprowadzić test, bo przecież wyniki będą takie same, a pozostałe testy można odsprzedać.

Nieco później: Nasi rodzice kłócą się na górze od godziny, a my siedzimy w salonie, próbując ustalić które z nas ma innego ojca.

Aktualizacja: Dzięki za słowa wsparcia i otuchy. Moje siostry, brat i ja nie zdecydowaliśmy jeszcze czy poddamy się testowi. Bez względu na rezultat, wciąż będziemy kochać siebie i rodziców tak samo jak przedtem.

Aktualizacja 2: ŚWIĘTA NIE SĄ ZRUJNOWANE! Okazało się, że ojciec moich sióstr zmarł krótko po ich narodzinach. Dobry przyjaciel mojej mamy pomógł jej w najtrudniejszym okresie jej życia - zakochali się w sobie i stworzyli resztę naszej rodziny. Nigdy nam o tym nie powiedzieli, ze względu na to jak trudno było mojej mamie. Zeszłej nocy była na tyle silna aby po raz pierwszy podzielić się całą historią i zdjęciami. To doświadczenie zbliżyło nas wszystkich jeszcze bardziej. Nigdy nie zapomnimy tych świąt. I owszem, zamierzamy poddać się testom. Wesołych świąt!”

Tym razem, cała historia skończyła się pozytywnie, ale na przyszłość raczej nie polecamy nikomu robić rodzinie takich nietypowych prezentów świątecznych. Skarpetki i książka to lepszy pomysł.

Źródło: boredpanda.com